به گزارش شورا تریبون، حسن حسینی امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به مناسبت دهم تیر ماه روز صنعت و معدن در محل نمایشگاه بین المللی مشهد گفت: با دلار ۲۰ هزار تومانی جهش تولید محقق نخواهد شد.
وی تصریح کرد: روز صنعت و معدن فرصتی است که از تلاش شبانه روزی تولید کنندگان که به واقع افسران جبهه تولید هستند قدر دانی کنیم. از طرفی گسترش تولید با افزایش لجام گسیخته قیمتها بویژه نرخ ارز و گسترش سفته بازی و دلال بازی امکان پذیر نیست بلکه برای رونق تولید اجرای سیاستهای حمایتی ،مدیریت نقدینگی و ثبات اقتصادی بسیار مهم است. ضعف سیاستگذاری دولت در زمینه اقتصاد باعث از بین رفتن ثبات در تصمیم گیری حوزه صنعت شده است که این موضوع باعث از بین رفتن منابع و سرمایه های کشور می شود.
رئیس خانه صنعت و معدن خراسان رضوی ادامه داد: باید تمرکز در تصمیم گیری از تهران به استان ها انتقال داده شود زیرا مسئولان محلی تسلط و آشنایی بیشتری به مسائل و مشکلات منطقه خود دارند .
حسینی افزود: ویروس کرونا بیشتر در بحث صنوف‌ اثرگذار بوده و خوشبختانه بر روی صنایع تاثیر زیادی نداشته است، اگرچه عواقب کرونا گریبانگیر صنعت نیز شده است.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بانک محور بودن را یکی از مهم‌ترین مشکلات اقتصاد برشمرد و افزود: یکی از مشکلات اقتصاد ما این است که بانک محور است و تولیدکنندگان نمی‌دانند که می‌شود از بازارهای دیگر هم استفاده کرد. این در حالی است که تسهیلات بانک‌ها از چندین سال گذشته تا کنون هیچ تغییری نکرده است.
حسینی ادامه داد: اصحاب رسانه بزرگترین خدمت را به توسعه ملی انجام می دهند و از ارکان دموکراسی در کشور محسوب می شوند. اکنون نیز که قاچاق کالا یکی از بزرگترین معضلات صنعت و تولید ملی شده بدون کمک رسانه ها قابل حل نیست.

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی نیز در این نشست گفت:ستاد رسانه‌ای پایش تولید، با کمک خبرنگاران برای اولین بار در کشور افتتاح می‌شود و امیدواریم با همراهی خبرنگاران قدم مثبتی در جهت رونق و جهش تولید برداریم.
عباس محمدیان با بیان اینکه در خراسان رضوی تاثیرگذارترین رسانه‌های کشور در حال فعالیت هستند، تاکید کرد: ارتباط بین رسانه و صنعت باید در اولویت قرار بگیرد چرا که رسانه‌ها در بهبود وضع کشور نقش بسزایی دارند.

وی افزود:رسانه ملی و رسانه های مکتوب و برخط ما باید از کارشناسان اقتصادی بهره‌مند شوند تا به رشد تولید و آگاهی جامعه کمک شود.

در پایان این نشست از پوستر اختصاصی روز صنعت معدن و رسانه رو نمایی شد.
انتهای پیام/