گواهینامه رانندگی پایه ۳ مجاز به سرویس دهی دانش آموزان نیست

عضو شورای ترافیک شهرستان تربت جام از ممنوعیت فعالیت دارندگان گواهینامه رانندگی پایه سوم در سرویس مدارس در این شهرستان خبرداد و گفت: برای سرویس دهی مطلوب به دانش آموزان در ابتدای مهر ماه با سایر دستگاههای اجرایی مصوباتی در شورای ترافیک انجام شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شورا تریبون، سرهنگ محمد بزمی تاکید کرد: دستورالعمل سرویس مدارس به تمامی نمایندگان شرکت های مسافربری حمل و نقل تربت جام ابلاغ شده است و این دستور العمل که از سوی راهنمایی و رانندگی ناجا مقرر شده است از ابتدای مهر و سال تحصیلی جدید صرفا دارندگان گواهینامه رانندگی پایه یکم و دوم مجاز به سرویس دهی به دانش آموزان خواهد بود و تمامی سرویس های مدارس توسط ستاد ساماندهی رصد خواهند شد..
رئیس پلیس راهور شهرستان تربت جام اعلام کرد : در سال گذشته ۱۳۰ دستگاه خودرو عمومی حمل ونقل دانش آموزان را در سطح شهرستان سرویس دهی ارائه می کردند در حالیکه بیش از   ۵۰۰خودرو با پلاک عمومی در تربت جام وجود دارند که می تواند به دانش آموزان سرویس دهی نمایند و قطعا مشکلی برای سرویس مدارس و جود ندارد..
سرهنگ محمد بزمی تاکید کرد: آموزش و ارتقاء فرهنگ ترافیک در بین مالکین خودروها مهم خواهد بود و هدف ما اعمال قانون برای افراد متخلف است و تسهیل در امور شهروندان در حوزه ترافیکی از دیگر اقدامات پلیس می باشد.
وی توصیه کرد: مهمترین دغدغه ما خدمات مطلوب در حمل و نقل دانش آموزان خواهد بود و لازم است خانواده ها برای سرویس مدرسه فرزندان خود و برای اجرای طرح های ترافیک که در ابتدای مهر با شورای ترافیک انجام خواهد شد همکاری نمایند.
خبرنگار: عماد نوروزی ، تربت جام.