به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شورا تریبون جلسه مشترک رضا شیران خراسانی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با امینی معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی با هدف تامین اعتبار لازم برای ادامه ساخت راه های روستایی شهرستان کلات و مسیر جاده گردشگری ارتکند تامین شد.
بنا بر این گزارش ناصری فرماندار شهرستان کلات، اخوان عبدالهیان مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی، پارسا معاون ساخت راه های خراسان رضوی و بادیانی مشاور شیران خراسانی در این جلسه حضور داشتند.

لازم به ذکر است ارتکند به بهشت گمشده خراسان رضوی معروف است که با وجود ظرفیت های گردشگری بکر ودینی به دلیل نداشتن راه مناسب و برخی مشکلات با موانع توسعه روستایی و محروم شدن از گردشگران و زایرن مشهد مواجه می باشد که ایجاد راه دسترسی مناسب و سهولت در تردد مسافرین به توسعه گردشگری و بهره مندی مردم منطقه از امکانات مناسب کمک زیادی خواهد نمود.

تفرجگاه ارتکند تا شهر مشهد،‌ ۱۲۳ کیلومتر فاصله دارد که ۱۰۵ کیلومتر آن جاده اصلی کلات و ۱۸ کیلومتر آن،‌ جاده فرعی است. مسیر ۱۰۵ کیلومتری مشهد تا اول جاده فرعی ارتکند بسیار زیبا و جذاب است.
.
البته آبشار ارتکند تنها آبشار کلات نادر نیست، بلکه این شهرستان که در فاصله۱۴۰ کیلومتری شمال مشهد واقع شده، سرزمین آبشارها و مناطق بکر ییلاقی است و با وجود آبشارها، دره‌ها و غارهایش از چنان زیبایی افسانه واری برخوردار است که نادرشاه افشار، پادشاه کشورگشای ایران، آن را به عنوان سکونتگاه و پایتخت خویش برگزید.
آبشارهای کلات که بیش از ۷۰۰ سال قدمت داشته و از دل کوه‌های هزارمسجد سرچشمه می‌گیرند، شامل ارتکند، قره‌سو و آبگرم است.