رییس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از انتشار کتاب “روستای زیبا” از سوی انتشارات این سازمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، اسماعیل زیارتی نصرآبادی با اعلام این خبر افزود: در این کتاب تلاش شده است تا ضمن تبیین ضرورت‌ها و اهمیت زیباسازی روستاها، نمونه‌های موفق و کاربردی در زمینه زیباسازی خیابان‌ها و کوچه‌های روستایی، زیباسازی محله، پارک و ساحل ارائه شود.

وی بیان داشت: مطالب کتاب به گونه‌ای است که مخاطب به صورت عینی، مصادیق زیباسازی روستاها را مشاهده نموده و بنا به شرایط و مقتضیات روستای خود، می‌تواند از آنها الگو‌ بگیرد.

زیارتی کتاب روستای زیبا را اقدامی بدیع دانست و گفت: تثبیت روستاها به عنوان ریشه و خاستگاه کلی جامعه یکی از ضروریات مدیریت کلان کشور است و تقویت ارزش‌هایی همانند هویت کالبدی، زیبایی‌شناسی فرمی بصری، بهبود منظر روستایی با استفاده از عوامل طبیعی و مصنوعی می‌تواند یکی از راه‌های نگهداشت روستاها و ایجاد جذابیت برای چشم‌نوازی و سایر فواید آن اعم از گردشگری روستایی باشد.

وی در پایان ضمن قدردانی از نویسندگان محترم، از همکاری استانداری بوشهر در انتشار این کتاب بیان داشت: از خوانندگان این اثر می‌خواهیم تا با نگاه نقادانه و ارائه پیشنهادها و نظرات سازنده، پدیدآورندگان را در تهیه مطلوب‌تر آثار و چاپ‌های بعدی یاری نمایند.