به گزارش خبرنگارشورا تریبون، رئیس شورا اسلامی شهرستان تربت جام با گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: باید با عمکلرد صحیح خود راه این شهید را ادامه دهیم و ما مدیون مردم هستیم.

صدیق تنهایی در این جلسه با تاکید برحل مشکلات دامداران و کشاورزان منطقه گفت: بیش از ۱۴ هزار دام سنگین و ۴۰۰هزار دام سبک در منطقه نیازمند برنامه ریزی است و معیشت بیش از ۷ هزار بهره بردار به این تولیدات کشاورزی وابسته شده است و ضرورت دارد نهاد های دامی با عدالت دربین دامداران توزیع شود.

این عضو شورای شهرستان تربت جام در ادامه افزوذ: دامداران در شرایط کنونی توان بیمه دام های خود را نداشته و لازم است با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی تربت جام نسبت به توزیع نهاده های دامی توجه بیشتری گردد و متاسفانه شرایط اقلیمی بر معیشت این قشر تاثیر منفی داشته است.

صدیق تنهایی از عمکلرد جهاد کشاورزی تربت جام در شرایط موجود مثبت ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم با توزیع عادلانه  ۵۰۰ تن جو در منطقه تا حدودی از مشکلات مرتفع شود و قطعا با حضور میدانی اعضای شورای شهرستان نسبت به توزیع جو در منطقه رصد خواهد شد تا بخشی از دام های موجود منطقه حفظ شود و روانه کشتارگاه نگردد.

وی گفت: در این جلسه مدیرجهاد کشاورزی تربت جام، کارشناسان و تولید کنندگان خوراک دام حضور داشتند و به سوالات اعضای شورای شهرستان پاسخ دادند.

خبرنگار: علی نوروزی،تربت جام