به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، متن این پیام به شرح ذیل است؛
«فجر انقلاب اسلامی، سرآغازی بر تغییرات اساسی در ادبیات سیاسی جهان بود و نظام اسلامی ایران بابی را در دنیا از حیث سیاست ورزی و رفتار بین دولت و مردم باز کرد که کماکان در اقصی نقاط گیتی زبانزد عام و خاص است. نزدیکی بین دولتمردان و عامه مردم یکی از آرمان‌های راستین انقلاب اسلامی بود و همین موضوع بسیاری از چارچوب‌های نظری و عملی حکومت‌داری را در ایران پس از انقلاب شکست.
روی کار آمدن دولت‌ها با رای مستقیم ایرانیان، فصل جدیدی از دموکراسی را برای شهروندان و روستاییان این کشور به وجود آورد که تا آن روزگار برایشان واژه‌ای ناملموس بود. انقلاب اسلامی ایران در تاریخ پرافتخار چهل ساله خود، مکتبی را به نام مردم سالاری دینی به جهانیان معرفی کرد که ماحصل آن را می‌توان در ساده زیستی و اخلاص رئیس جمهوری دید که از کف جامعه برخواسته بود و به تیغ دشمنی منافقین از گلستان انقلاب چیده شد.
شهید رجایی و باهنر مصداق دولتمردانی هستند که دولت و ملت را از یک جنس می‌دانستند و تا آخرین لحظات زندگی نیز بر سر این آرمان خود پایمردی کردند. موضوعی که این روزها نیز به عنوان یکی از مطالبات جدی هموطنانمان از دولتمردان به حساب می‌آید و آنها دولتمردانی می‌خواهند از جنس خود.
شهید بزرگوار رجایی که در دوران نوجوانی خود از طریق دست فروشی خرج خود و خانواده‌اش را تامین می‌کرد، وقتی به انتخاب حقه مردم به کرسی ریاست جمهوری تکیه زد نیز همان سادگی و بی‌آلایشی را حفظ کرد و بدون هیچ تعارف و تکلفی از جنس خود مردم بود. بی‌شک همین سادگی و بی ریایی شهیدانی همچون رجایی و باهنر، نام آن ها را بر تارک افتخارات این سرزمین درخشان کرده است.

اما هفته دولت نمادی از خواستگاه یک ملت برای اداره یک کشور در چارچوب قانون و قانون گرایی است و تابلویی برای پاسخگویی به مطالبات مردم در حوزه رفع نیازهای آن ها و بازگشت ساده زیستانه به سیره و سبک زندگی شهدایی همچون رجایی و باهنر است.
شورای پنجم شهر مشهد نیز با گرامیداشت سالروز شهادت محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر، رئیس جمهور و نخست وزیر فقید انقلاب اسلامی ایران، فرارسیدن هفته دولت را که به پاسداشت خدمات ارزنده تمامی دولت های پس از انقلاب نامگذاری شده است، تبریک عرض می کند و از خداوند بزرگ برای همه دلسوزان در این مسیر آرزوی سلامت و بهروزی دارد.»