به گزارش شوراتریبون به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، پیام شورای اسلامی شهر مشهد؛ در متن این پیام آمده است:
«وجود امنیت به عنوان یک نعمت بزرگ، مرهون تلاش مردان و زنانی است که بی باکانه در صحنه های مقابله با شر پیشرو هستند و شجاعانه از مال و ناموس این سرزمین دفاع می کنند. پلیس به عنوان مظهر اقتدار و امنیت و ویترین شجاعت و فداکاری، جایگاهی والا در ایجاد آسایش و آرامش هموطنانمان دارد و این خدمت خالصانه نه از دید خدا و نه از چشم خلق خدا پنهان نیست. از پاسداری از مرزهای ایران اسلامی تا برقراری نظم و امنیت در کوچه ها و خیابان ها و همچنین ایجاد انضباط ترافیکی در معابر شهری، همه و همه جلوه ای از زحمات و تلاش های بی‌بدیل نیروهای سختکوش و جان بر کف ناجاست و مردم نیز همواره قدردان این خدمات بی چشمداشت پلیس بوده و خواهند بود.

رسیدن به توسعه یافتگی و رفاه، قطعا بدون چتر امنیت دست یافتنی نیست و این نیروهای همیشه در صحنه پلیس هستند که این مسیر پیشرفت و سعادت کشور را با اقتدار بی مثالشان هموار می کنند. مدیریت شهری مشهد نیز به واسطه ارتباط تنگاتنگی که با نیروی انتظامی به ویژه سپیدپوشان راهنمایی و رانندگی دارد، شاهد زحمات و خدمات این عزیزان در عرصه های مختلف بوده و همکاری و همراهی ویژه ای را با آن ها داشته است. این همراهی دو وجهی بوده و نیروی انتظامی نیز همیشه همپا و همراه شهرداری، شورا و در مجموع مدیریت شهری است و یکی از ارکان اصلی اجرای طرح های مختلف شهر به حساب می آید. همچنین با توجه به دستور اخیر استاندار خراسان رضوی مبنی بر فرماندهی شهرداری مشهد در حوزه کاهش تصادفات، این همراهی و همدلی بیشتر از گذشته نیز شده و این روزها نمود قابل تاملش را در خیابان ها و معابر شهر در راستای احترام به عابران پیاده می بینیم. امید است توفیق و موفقیت نیروی انتظامی دلیر و قهرمانمان هر روز بیشتر شود و از این رهگذر، آسایش و آرامش اجتماعی مردم ارتقا یابد. شورای اسلامی شهر مشهد در پنجمین دوره کاری خود، فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را به تمامی خانواده بزرگ ناجا تبریک و تهنیت عرض می کند و از خداوند متعال بهروزی و موفقیت روزافزون را برای این نیروهای خدوم خواهان است.»