پلیس دوچرخه سوار در مشهد فعال می شود
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: به زودی با همکاری پلیس راهور در سطح شهر مشهد پلیس دوچرخه سوار برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و افزایش ایمنی دوچرخه سواران فعال می شود.

به گزارش شوراتریبون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، مجتبی بهاروند در دومین نشست بررسی نقش سازمان های مردم نهاد در نهادینه سازی و اجرای منشور حقوق و مسئولیت های شهرنشینی مشهد اظهارکرد: راه اندازی پویش های “دوشنبه با دوچرخه” و “سه شنبه های بدون خودرو” نیز از جمله اقدامات نمادین برای ترغیب افراد جامعه به دوچرخه سواری است.

وی ادامه داد: در شورای پنجم، کارگروه دوچرخه سورای نیز تشکیل شده و این موضوع مورد اهتمام اعضای شوراست.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در حوزه دوچرخه سواری ابتدا باید معایب مسیرهای ویژه دوچرخه برطرف شود و سپس مسیرهای دوچرخه سواری به یکدیگر متصل شوند.

بهاروند با تاکید بر افزایش مسیرهای ویژه دوچرخه سواری افزود: در حال حاضر ۱۲۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در شهر مشهد وجود دارد که این میزان تا پایان سال به ۲۰۰ کیلومتر افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: استفاده از دوچرخه باید به عنوان یک مدل حمل و نقلی در بین شهروندان نهادینه شود و ورود سازمان‌های مردم نهاد نیز برای تحقق این مهم ضروری است.