به نقل از پایگاه خبری شورا تریبون ،تحمیل هزینه به بیت المال در پروژه های یک بار مصرفی در شهر تازه تأسیس شهرکهنه(قوچان عتیق)

مجتبی دلگرم عضو منتخب دوره چهارم،پنجم و ششم شورای اسلامی شهرکهنه :
باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد “اعتماد و اطمینان مردم در هدر رفت بیت المال” که فرمودند:
چگونه اطمینان مردم را جلب می کنید؟
اگر در خرج کردن بیت المال هیچ حدی قایل نشدیم!
متأسفانه سالهاست شاهد احداث پروژه هایی در سطح شهرکهنه هستیم که از زمان احداث این پروژه ها تا کنون یکبار و یا اصلا یکبار هم استفاده نشده اند.و در این چند دوره حضورم در شورای اسلامی شهرکهنه نه نظارت و نه مرجعی که برخورد کند با پیمانکاران و عاملان تحمیل هزینه به بیت المال را تاکنون مشاهده نکرده ام.

۱) احداث گود کشتی:
از زمان احداث این گود کشتی بیش از ۱۰ سال می گذرد که بدلیل نداشتن استحکام بنا و استانداردهای ساخت و ساز ، از زمان افتتاح آن در دوره سوم شورای اسلامی تا کنون بدون استفاده رها شده است.
(در آستانه تخریب کامل قرار دارد)

۲)احداث آتش نشانی:
متاسفانه از زمان احداث این آتش نشانی بیش از ۱۰سال می گذرد و خودروی این آتش نشانی از زمان افتتاح در دوره سوم شورای اسلامی تاکنون یک ماموریت انجام نداده است. خوشبختانه دادستان محترم شهرستان قوچان از باب حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم در خصوص وضعیت راه اندازی ایستگاه آتش نشانی کتبا به شهرداری شهرکهنه دستورات لازم را مبذول فرمودند.

۳)کف پوشی پیاده رو های بلوار حرم با سیمان به متراژ تقریبی ۲۰۰۰متر:
متاسفانه از زمان افتتاح آن در دوره سوم شورای اسلامی بعداز گذشت یکسال پودر و به خاک تبدیل شد.
(باید شاهد دوباره کاری و اختصاص بودجه مجدد برای این پروژه باشیم)

۴)آتش زدن بر بیت المال با لوله های آب:
در سال ۱۳۹۴جهت رفع مشکل کم آبی تعویض لوله های فرسوده شبکه توزیع آب در دستور کار قرار گرفت متاسفانه حدود ۵ کیلومتر لوله از این طرح از زمان شروع بدون استفاده در زیر زمین دفن شده است و از تعویض لوله بیش از ۱۴ کیلومتر باقی مانده تاکنون خبری نیست.
و جای بسی تاسف و تامل است که کوچه ها و خیابان هایی که عملیات تعویض لوله های فرسوده شبکه توزیع آب(۱۴ کیلومتر) انجام نشده است نیمی آسفالت و نیمی دیگر زیرسازی ، جدول گذاری و آماده آسفالت می باشد یعنی جهت تکمیل پروژه تعویض لوله های فرسوده و اتصال مشترکین به انشعاب اصلی تعویض شده قائدتا اثری از آسفالت نخواهد ماند.

۵) و : …

متاسفانه در ۸سال دولت تدبیر و امید این بی تدبیری ها را فریاد زدیم و کسی صدای ما را نشنید به استانداری و بازرسی کل کشور در خراسان رضوی بصورت کتبی چندین مرحله اطلاع رسانی شد ولی پاسخی دریافت نشد.
جای بسی تاسف است که مدیران وقت این پروژه ها در شهرکهنه(قوچان عتیق)در دولت مردمی،انقلابی و جهادی دکتر رئیسی بجای پاسخگوئی به عملکرد خود با تائید وزارت کشور در منصب کارند و این امر در دولت ایران قوی از سوی ملت پذیرفتنی نیست.این همه اتلاف وقت و عدم عدالت در محلات شهر و هدر رفت بیت المال خود رنج بزرگ و نمکی بر زخم و جراحات اهالی محترم شهرکهنه در این وضعیت بد اقتصادی می باشد.جای سئوال است اگر نیم درصد این هزینه ها از جیب مسئولین باشد آیا شاهد این چنین بی تدبیری ها خواهیم بود؟
این بی تدبیری ها آبروی نظام مقدس اسلامی را که محصول خون هزاران شهید است را ریخته است و باید جوابگوی تمام شهیدان باشیم.