پاسداری از قداست قلم وظیفه ای سنگین است که بر عهده اهل قلم نهاده شده و این ودیعه الهی برای خبرنگار یک موهبت است که وارث چنین جایگاهی رفیعی است

 

هفدهم مردادماه که به یمن گرامیداشت  سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی ، روز خبرنگار نامگذاری شده است ، فرصتی مغتنم است تا به جامعه خبری کشورمان خدا قوت و دست مریزاد بگوییم.

پاسداری از قداست قلم وظیفه ای سنگین است که بر عهده اهل قلم نهاده شده و این ودیعه الهی برای خبرنگار یک موهبت است که وارث چنین جایگاهی رفیعی است.

خبرنگاری را نمی توان در جرگه حرفه و شغل آورد زیرا یک رسالت است که بر عهده خبرنگار است و این خبرنگار است که باید بتواند مدیریت نیازهای جامعه را به عنوان مطالبات در قبال وظایف و مسئولیت مسئولان پیگیری نماید. رسالتی که در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی مردم ، خبرنگار پرچم دار این حرکت است .

خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی بین مردم، نظام و مسئولان هستند و  رسانه مهم‌ترین ظرفیت برای ارتقای سطح آگاهی، رشد و ترقی جامعه بوده و این حوزه نقش بسزایی در تحقق این مهم دارند.

لزوم توجه بیشتر دستگاه‌های مسئول به معیشت خبرنگاران و رفع نگرانی‌های شغلی آنها روز خبرنگار را به عموم خبرنگاران ، نویسندگان و روزنامه نگاران، صاحبان اندیشه و قلم در عرصه اطلاع رسانی ضرورت دارد  و برای همه تلاش گران عرصه خبر و اطلاع رسانی آرزوی موفقیت و بهروزی نمود.

حسینعلی خدایگانی

رئیس شورای اسلامی استان گیلان