به گزارش خبرنگار شورا تریبون، محمد رحیمیان معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: کرونا ویروس برای افراد دیابتی، سرطانی، سالمندان، زنان باردار و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند پرخطر و برای این گروه علائم شدید بیماری نمایان می شود.

او ادامه داد:این بیماری پیش از این نیز وجود داشته و ممکن است افراد زیادی دچار آن شده باشند اما اکنون تغییر یافته و شیوع آن زیاد شده و با قدرت سرایت بیشتری از یک فرد به افراد دیگر منتقل می شود که این سرایت در گروه های آسیب پذیر بیشتر است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: استفاده از ماسک برای افراد مشکوک به بیماری، افرد همراه بیماران و در مکان های شلوغ توصیه می شود و در غیر اینصورت ضرورتی ندارد.

وی با بیان اینکه این بیماری همچون سرماخوردگی است تصریح کرد: تب شدید، تنگی نفس شدید، سرفه، نارسایی قلبی، بی حالی، سرفه، علائم گوارشی، دل درد و حالت تهوع  از علائم شایع این بیماری است   که در صورت مواجه با آنها باید سریع به پزشک مراجعه شود.

محمد رحیمیان راه های سرایت این بیماری را از طریق ترشحات سرفه، عطسه، صحبت کردن و تماس نزدیک افراد عنوان کردو افزود:تغذیه بخش قابل توجهی در پیشگیری از این بیماری دارد و مصرف روزانه  میوه، سبزی، ویتامین ث، مایعات فراوان توصیه می شود همچنین از خوردن غذاهای نیم پز خودداری شود و علاوه بر این خواب کافی و حفظ آرامش بسیار مهم است.

خبرنگار:عماد نوروزی، تربت جام .