صحن علنی هفته اول بهمن ماه ۹۶  شاهد واکنش صریح کوروش محمدی به مدیران شهرداری بود. در پی اظهارات شهردار در لابه لای تقدیم لایحه پیشنهادی این هفته در تاریخ ۹۶/۱۱/۰۱ به شورای شهر اصفهان ، وی اظهار داشت : من تذکر کتبی شورای شهر اصفهان  که به امضاء ۹نفر از اعضاء رسیده بود را تاکنون ندیده ام و  این خبر را صرفاً در تلگرام خواندم.

اما چندی بعد نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان در تذکر خود خطاب به مدیرا ن شهرداری گفت: مانع اصلی نرسیدن تذکر کتبی ۲هفته قبل اعضای شورای شهر اصفهان در خصوص مدیریت بحران خشکسالی در شهر اصفهان  که به پیشنهاد دکتر خسروی به شهردار مطرح شد؛ چه بوده است؟
وی ادامه داد: این تذکر کتبی در تاریخ ۱۷ دی ماه سال جاری به شهرداری ابلاغ شده است  در حالی که شهردار منتظر این نامه بوده اما پس از ۱۴ روز هنوز این تذکر به دست  ایشان نرسیده است!

لازم به ذکر است در هفدهمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان رییس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تذکر خود با بیان اینکه اصفهان برای یک بحران بزرگ آماده شود، گفت: امیدوارم که تا پایان فصل بارش کمبود بارندگی ها جبران شود اما اگر چنین نشود باید از هم اکنون برای یک سال سخت آماده شویم و مشارکت همه مردم، دستگاه ها و نهادهای اصفهان را جلب نماییم.

به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون کوروش خسروی اظهار کرد: متاسفانه میزان بارش در پاییز سال ۹۷ در دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ به ترتیب ۸۷ درصد و ۷۵درصد کاهش داشته است.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: برای گذر از بحران خشکسالی پیش رو و کاهش آثار مخرب آن باید اقداماتی مانند تعطیلی کلیه آبنماهای اصفهان تا پایان بحران، شناسایی هر نوع و هر قسم صرفه جویی و بازچرخانی آب و گذر از شرایط سخت کاهش یا حتی حذف آبیاری گونه های پرمصرف مانند چمن و استفاده بهینه از آب موجود برای حفظ درختان چندین و چند ساله اصفهان از هم اکنون به اجرا گذاشته شوند.

وی ادامه داد: همچنین اقداماتی مانند فرهنگ سازی استفاده از آب خاکستری در منازل و بازچرخانی چند باره آب در هر ساختمان و هر جای ممکن، پیش بینی تدارک فناوری های ساده و قابل استفاده برای همه شهروندان و از هم اکنون برای کاهش مصرف آب در کولرهای آبی در تابستان ۱۳۹۷ باید از هم اکنون اجرایی شود.

خسروی با بیان اینکه اما از همه مهمتر باید چند اقدام جدی در کنار اقدامات فوق انجام شوند، تاکید کرد: پیگیری انتقال آب به سرچشمه های زاینده رود و با در نظر گرفتن شرایط بحرانی اصفهان، نصب سریع دستگاه های تصفیه پساب در مسیر کلیه فاضلاب های شهری و صنعتی در حوزه زاینده رود و  ممنوعیت از کشت محصولات کشاورزی پرمصرف در حوزه زاینده رود امری لازم و ضروری است.

وی افزود: لازم به ذکر است که هم اکنون مصرف آب شرب حوزه زاینده رود حدود ۳۰۰ میلیون متر مکعب و در صنعت حدود ۱۰۰ میلیون متر مکعب در طی یک سال است.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در کنار سیاست هایی که برای تامین آب یا کاهش مصرف باید صورت بگیرد، باید اقداماتی هم برای کاهش آثار زیانبار خشکسالی به اجرا گذاشته شود که یکی از مهمترین این اقدامات حصول اطمینان از وضعیت آب های زیرزمینی دربزرگراه ها و بافت تاریخی اصفهان است.

وی اظهار کرد: لازم به ذکر است با مشارکت شهرداران، سازمان مدیریت منابع آب و سازمان میراث فرهنگی سطح آب های زیرزمینی در مناطقی که آثار با ارزش باستانی وجود دارد باید به طور مرتب رصد شوند تا در صورت پوکی زمین اقدام لازم صورت پذیرد و ضمنا اطلاع رسانی شود.

خسروی اضافه کرد: لازم به ذکر است که در پاییز سال گذشته به غیر از این که بارش قابل قبولی داشتیم، برای مدت کوتاهی جریان آب زاینده رود برقرار شد و در آن مدت به غیر از احیای کوتاه مدت این رودخانه، سفره های زیرزمینی این شهر تغذیه شدند، اتفاقی که امسال نیفتاد و افت شدید سفره ها را به دنبال داشته است.که النهایه این تذکر به امضاء۹ نفر از اعضای شورای شهر در خصوص مدیریت بحران خشکسالی رسید.

همچنین در حاشیه  بیستمین جلسه علنی، از کوروش محمدی نایب رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان به دلیل حضور و توقف چندین روزه خود در مناطق زلزله زده غرب کشور و ارائه آموزش های مرتبط به گروههای مختلف هلال احمر مستقر  در آن مناطق با ارائه لوح تقدیر قدردانی شد.