به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، مجید دبیریان در حاشیه بازدید از مجموعه منطقه نمونه ملی گردشگری هفت حوض اظهار داشت: هفت‌حوض می‌تواند به یک قطب گردشگری و تفریحی تبدیل شود؛ از سال ۱۳۹۲ شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت‌حوض تشکیل شده ولی تاکنون آن‌گونه که باید و شاید، ظرفیت‌های آن به منصه ظهور نرسیده و کاستی‌های بسیاری در این حوزه اتفاق افتاده است.

دبیریان با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری درصدد است که با بهره‌گیری از ظرفیت شورای شهر و مدیریت شهری بتواند این شکوفایی فرصت‌ها را به ارمغان آورد، افزود: هفت‌حوض، منطقه‌ای بکر، طبیعی و با ظرفیت‌های بسیار بوده که در نزدیکترین نقطه به شهر قرار دارد ولی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: این مجموعه می‌تواند به پایگاه و محلی برای تفریح، استراحت و گذران اوقات فراغت بسیاری از مجاوران و زائران بارگاه منور رضوی، در کنار امر زیارت باشد.

دبیریان گفت: کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر جلسه‌ای برای حل موضوعات مجموعه منطقه نمونه ملی هفت‌حوض برگزار خواهد کرد؛ از طریق شهردار هم پیگیر خواهیم شد تا با توجهی ویژه به این موضوع کمک کنند و هرچه زودتر شاهد فعال شدن و بهره‌وری حداکثری هفت‌حوض باشیم.

وی با تاکید بر لزوم پیگیری برای تسریع در فرآیند تصویب طرح جامع منطقه نمونه گردشگری هفت‌حوض از طریق کمیته زیربنایی استان، تصریح کرد: از سوی دیگر، مشاور طرح هم نظراتی ارائه داده که شاید براساس آن‌ها، همه ظرفیت‌های مجموعه فعال نشود؛ با ملاحظات زیست‌محیطی باید تلاش کنیم حداکثر بهره‌وری و جذابیت را در هفت حوض داشته باشیم و شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران فراهم آوریم.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهدمقدس منطقه گردشگری هفت‌حوض را پروژه‌ای شاخص دانست که اگر سرمایه‌گذاران از ظرفیت‌های فراوان آن اطلاع داشته باشند، با اشتیاق برای سرمایه‌گذاری اقدام خواهند کرد.

دبیریان تاکید کرد: تحقق این سرمایه‌گذاری، مشروط به همراهی، حمایت و کمک شورای شهر است؛ مجموعه گردشگری هفت‌حوض، ظرفیت اشتغال‌زایی بسیار خوبی دارد و سعی می‌کنیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن شاهد حل و فصل مسائل و مشکلات و دستیابی به خروجی مطلوب باشیم.