به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان ، مهرداد حسن زاده عنوان کرد: این سامانه از روز شنبه ۲۵ دی ماه ، در مناطق غربی ، شمالی و برخی از مناطق مرکزی و شرقی استان هرمزگان فعال خواهد بود .

وی گفت: روزهای یکشنبه ۲۶ دی و دوشنبه ۲۷ دی ماه این سامانه در تمام استان و در روز سه شنبه ۲۸ دی نیز در مناطق شرقی استان فعالیت خواهد داشت .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان ، اضافه کرد: این سامانه بارشی منجر به آبگرفتگی ، جاری شدن سیل و طغیان رودخانه های فصلی خواهد شد .

وی همچنین گفت: طی این مدت ، سواحل هرمزگان در منطقه جنوب شرقی تا جنوب غربی شاهد بروز وزش باد شدید با سرعت ۴٧ کیلومتر خواهد بود که طول امواج را تا ١٨٠ سانتی متر(۶پا) افزایش خواهد داد و این سامانه در خلیج فارس ، دریای عمان و تمامی جزایر فعال خواهد بود که این امر منجر به اختلال در فعالیت های دریایی می شود .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان ، ضمن هشدار به تمام ساکنان مناطق درگیر در سامانه بارشی پیش رو ، اعلام کرد: در این مدت از استقرار و تردد در حاشیه رودخانه ها و مناطقی که احتمال سیل وجود دارد ، باید خودداری شود .