به گزارش خبرنگارشورا تریبون، احمد قادری اظهار داشت: از ابتدای سال تا نیمه اردیبشهت بیش از ۲۳ مورد عملیات امداد نجات شامل نجات محبوس شدگان، رفع مزاحمت حیوانات وحشی از منازل مسکونی و رها سازی این حیوانات در دامن طبیعت و امداد رسانی به سوانح رانندگی و چاه افتادگی  انجام شده که متاسفانه  یک فوتی بر اثر سانحه رانندگی درون شهری نیز ثبت شده است.

مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تربت جام گفت: با توجه به آغاز فصل بهار و طبیعت گردی شهروندان لازم است زمانی که در طبیعت حضور دارند درب ها و شیشه های خودرو های خود را کاملا بسته نگه داشته و قبل از سوار شدن به خودرو تمامی وسایل و کوله پشتی ها و … را کنترل نموده  تا از ورود حیوانات وحشی مانند مار، عقرب و رتیل و . . .  به منازل مسکونی جلوگیری بعمل آید .

وی تأکید کرد: یکی  از علل وجود حیوانات و خزندگان  در شهر به علت انتقال ناخواسته این حیوانات به شهر توسط طبیعت گردان است.

احمد قادری توصیه کرد: از شهروندان گرامی تقاضا می شود فقط در زمان بروز مشکل و اتفاقات با شماره ۱۲۵ آتش نشانی تماس حاصل نمایند. متاسفانه تماس های غیر ضروری و مزاحمت های تلفنی مکرر در طول ساعات شبانه روز باعث بروز مشکلات در پاسخگویی و  کند شدن ارائه خدمات مناسب به شهروندان می شود و در امداد رسانی  به صورت جدی خلل ایجاد می شود. در زمان  شنیدن صدای آژیر خودروهای سبک و سنگین امدادی آتش نشانی حتی در زمان رسیدن به محل حادثه لازم است همه همکاری نمایند و مسیر تردد اینگونه خودروها توسط دیگر رانندگان باز و بدون ترافیک باشد  تا خللی در خدمت رسانی و رسیدن به موقع به محل حادثه  ایجاد نشود.

خبرنگار:عمادنوروزی، تربت جام .