به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، محمدرضا حیدری افزود: جایگاه معنوی مشهدمقدس و نیاز مجاوران، زائران و شهروندان به حمل و نقل ریلی، ضرورت پرداختن به حوزه حمل و نقل ریلی را بیش از پیش روشن می‌کند.

حیدری بیان داشت: تاکنون سرمایه‌گذاری های خوبی در این حوزه انجام شده و شورای پنجم شهر مشهد نیز از ابتدای فعالیت خود، علیرغم تمامی مشکلات و گرفتاری‌ها و دشواری‌های تامین منابع، امکانات لازم را فراهم آورده و در زمینه ساخت و بهره‌برداری از قطارشهری سعی کردیم در حدتوان درخصوص تجهیز منابع تلاش نمائیم.

وی با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی امروز، ضرورت توجه به اقدامات پایه‌ای را بیشتر می‌کند، تصریح کرد: اکنون جنگ اقتصادی را با تحریم های همه جانبه به ما تحمیل کردند و مشابه زمان جنگ تحمیلی، تمامی قدرت های دنیا برای مقابله با مردم و کشور ما پیوند خورده‌اند.

رئیس شورای شهر مشهد گفت: از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و استعدادهای خود در چنین شرایطی باید نهایت بهره‌برداری را داشته باشیم چراکه دست یاری‌گری به سوی ملت ما دراز نشده و باید متکی به خود باشیم.

حیدری یادآور شد: در دوران جنگ تحمیلی، جوانان، فرماندهان و مدیران با همه محدودیت‌ها روی خلاقیت‌ نیروهای خود متمرکز شدند و اتفاقات بزرگی رقم خورد، الان هم شرایط مشابه همان دوران است و فقط جنس تقابل تغییر کرده و از عمق بیشتری برخوردار است؛ خسارات جنگ تحمیلی تخریب منازل و ویران شدن شهرها بود ولی این تقابل، در گذشت زمان آثار خود را نشان می‌دهد.

وی افزود: شرایط امروز به نحوی است که اگر منابع مالی هم تامین شود، وارد کردن قطار و قطعات و تجهیزات بسیار دشوار بوده و به منظور دور زدن تحریم‌ها باید چندین برابر از منابع مردم را صرف کنیم.

حیدری تاکید کرد: باید مشهد را به کانون و قطبی برای ساخت و تجهیز قطعات تبدیل نمائیم و به شهرداری کمک می‌کنیم با حداقل منابع امکانات مناسبی فراهم و مشکلات را برطرف کند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: نمی‌توان به شهروندان اعلام کرد که قطعه نداریم و به همین خاطر سرویس‌دهی های ناوگان حمل‌ونقل عمومی را مختل نماییم، وارد حوزه‌ای شده‌ایم که باید پیشرفت کنیم و در جهت بهبود شاخص‌ها قدم برداریم.

حیدری افزود: شرایط مالی و اقتصادی روز به روز سخت‌تر می‌شود و حرکتی که امروز در شرکت بهره‌برداری قطارشهری آغاز شده، اقدامی بی نظیر است و شورای شهر از چنین فعالیت های اساسی و بنیادی حمایت میکند.