به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، مجید طهوریان عسکری با تاکید بر لزوم تکریم و گرامیداشت مقام شامخ شهداء، اظهار داشت: بی‌شک همانگونه که مقام معظم رهبری نیز فرمودند زنده‌ نگهداشتن یاد شهداء، کمتر از شهادت نیست، مدیریت شهری مشهدمقدس نیز سعی می‌کند تا در حد بضاعت و اختیارات خود در این جهت گام بردارد.

وی افزود: شهدا جان خود را در راه حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب، اسلام و ایران عزیز فدا کردند و موجبات عزت، افتخار و سربلندی میهن اسلامی را فراهم کردند؛ بنابراین همچون تاکیدات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مبنی بر ادای احترام به مقام شامخ ایشان برای تمام اقشار جامعه و ما که خادمان و کارگزاران مردم در اداره شهر هستیم، ضروری و واجب است.

طهوریان عسکری با بیان اینکه علاوه‌ بر گلزار شهدای آرامستان بهشت‌رضا(ع)، برخی دیگر از آرامستان‌های سطح شهر هم، شهداء گرانقدر را در دل خود جای داده‌‎اند، خاطرنشان کرد: بافت تاریخی توس هم از این امر بی‌ نصیب نمانده است و هشت شهید گلگون کفن در این خطه نام‌آور دفن شده‌اند.

رییس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس با اشاره به بازدیدهای مختلفی که از مزار این شهدا در هفته‌های اخیر انجام شده است، بیان داشت: متاسفانه این قبور مطهر از شرایط نامناسبی دارند که مرمت و احیاء آنها در دستور کار شهرداری مشهد قرار داده شد تا با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران اقدام نمایند.

خبرنگار : خ . نخعی