طی حکمی از سوی سرپرست وزارت آموزش و پرورش؛ «میکائیل باقری» به سمت «مدیرکل امور قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش»، منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن حکم علیرضا کاظمی، به شرح زیر است:

 

جناب آقای میکائیل باقری

 

نظر به تعهد و تجربیات ارزنده جناب عالی در آموزش و پرورش، به موجب این ابلاغ به عنوان «مدیر کل امور قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش» منصوب می شوید.

 

امیداست باتوکل و استعانت از پیشگاه خداوند متعال، پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و همسویی با برنامه های ریاست محترم جمهور و جلب مشارکت، همکاری و هم فکری فرهنگیان فرهیخته، اعضای شورای  فرهنگ عمومی قرآن کریم، کارشناسان و مدیران آموزش و پرورش و مجامع و محافل قرآنی در تحقق اهداف متعالی آموزش و پرورش به ویژه پیاده سازی و اجرای سند تحول بنیادین، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و برنامه های وزارت آموزش و پرورش در دولت مردمی، ایران قوی باتوجه ویژه به امور زیر موفق باشید:

 

توجه جدی به اصل جدایی ناپذیری قرآن کریم و اهل بیت (علیهم السلام) در تمامی برنامه ها و فعالیت ها و زمینه سازی و پی گیری تحقق رهنمودها و مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه قرآن، عترت و نماز.

 

تلاش مؤثر در راستای توسعه مشارکت حداکثری دانش آموزان و فرهنگیان در فعالیت های حوزه قرآن، عترت و نماز در مدارس داخل و خارج از کشور.

 

تأکید بر گسترش و تعمیق درک عمومی دانش آموزان و فرهنگیان در فعالیت های حوزه قرآن، عترت و نماز در مدارس داخل و خارج از کشور.

 

تأکید بر گسترش و تعمیق درک عمومی دانش آموزان از مفاهیم، زیبایی ها ولذات معنوی قرآن کریم، نماز و سیره عملی اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) از طریق انس و ارتباطا مستمر با آن خصوصا کاربردی کردن تعالیم قرآن و عترت در زندگی فردی و اجتماعی .

 

اهتمام ویژه به توسعه فرهنگ قرآن، عترت و نماز در میان اقشار تأثیرگذار و ؟؟حداکثری برنامه ها وفعالیت ها بر مطالعه، کارشناسی و تحقیق شایسته  و استفاده از خرد جمعی  با ایجاد و توسعه هیئت اندیشه ورزی قرآن، عترت و نماز.

 

شناسایی نیازها، محدودیت ها و موانع توسعه فرهنگ قرآن، عترت و نماز  در مدارس و استفاده از تمامی ظرفیت ها برای رفع آنها و بهره گیری حداکثری از ظرفیت حوزه های علمیه در این خصوص.

 

برنامه ریزی برای تأمین و توسعه منابع انسانی موردنیاز حوزه های مختلف امور قرآنی به ویژه دارالقرآن های دانش آموزی و کیفیت بخشی منابع انسانی موجود.

 

برنامه ریزی لازم برای طراحی و توسعه سامانه های آماری و شبکه های اطلاع رسانی امور قرآن، عترت و نماز  مدارس.

 

تهیه و تصویب و ابلاغ آئین نامه ها، دستورالعمل ها، شیوه نمه ها و شاخص های موردنیاز توسعه فرهنگ قرآن عترت و نماز و تصویب شاخص های ارزیابی و نظارت بر فعالیت های مربوطه.

 

توفیق روزافزون جناب عالی را در انجام وظایف و مأموریت های محوله، خدمت بی منت به مردم شریف، رعایت قانون و مقررات و تحقق عدالت تربیتی از خداوند متعال مسألت دارم.

 

میکائیل باقری، دانش آموخته مقطع دکتری علوم قرآن و حدیث از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد و پیش از این و با ۲۸ سال سابقه کار در مسئولیت های چون: مدیر کل قرآن، عترت و نماز، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز خراسان رضوی و مدیر و مربی مرکز دارالقرآن الکریم شهرستان چناران تجربه فعالیت داشته است.

او بنیان گذار اولین دار القران کشور در شهر چناران است و سالها در چناران فعالیت قرآنی داشته است.

 

پیش از وی «محمد رضا مسیب زاده» که به کسوت بازنشتگی نائل شده است مسئولیت اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش را بر عهده داشت.