نایب رییس شورای اسلامی مشهدمقدس گفت: همزمان با مراسم شهادت حضرت فاطمه(س) شهدای گمنام تفحص شده در مناطق عملیاتی دفاع مقدس، در مشهد تشییع، تکریم و تدفین می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، مهدی ناصحی در گفت‌و‌گویی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و سردار سلیمانی، اظهار داشت: باتوجه به پیگیری‌های متعدد توسط مدیریت شهری مشهد و اهمیت راهبردی میدان شهدا، میزبان تعدادی از پیکرهای شهدا در این میدان که به نام آن‌ها مزین است، هستیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: در روز شهادت حضرت فاطمه(س) میزبان پیکر سه شهید گمنام بوده و امیدواریم با هماهنگی‌های صورت گرفته مراسم استقبال باشکوهی با حضور مردم شهید پرور مشهد از پیکرها داشته باشیم تا این هویت را به میدان شهدا بازگردانیم.

ناصحی این اقدام را یکی از مهم‌ترین بخش‌های احیا هویت میدان شهدا دانست و تصریح کرد: این میدان میعادگاه علاقه‌مندان به فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود، امیدواریم به برکت حضور پیکر این شهدا، میدان شهدا به جایگاه اصلی خود بازگردد.

وی افزود: المان فاخری برای شهدا در این میدان در نظر گرفته شده است که به محل استقبال رسمی از هیئت‌های مختلف نیز تبدیل می‌شود، تا شهدا بتوانند تسری دهند عطر دل انگیز خود در تمام سطح شهر باشند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: بنا به تصمیم‌گیری‌های صورت پذیرفته پیکر شهدا از اجتماع بزرگ فاطمی در میدان شهدا به سمت حرم مطهر رضوی تشییع می‌شوند؛ در حرم مطهر رضوی مراسمی برای پیکر شهدا برگزار می‌شود و در ادامه تشییع سه پیکر مطهر به سمت میدان شهدا برای تدفین صورت می‌گیرد.

م . نخعی