به گزارش شوراتریبون به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجتبی بهاروند ظهر امروز از مسیرهای ویژه دوچرخه در منطقه ۱۲ شهرداری بازدید کرد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس گفت: منطقه ۱۲ شهرداری یکی از مستعدترین و باظرفیت‌ترین مناطق برای ایجاد خطوط ویژه دوچرخه است و با تامین زیرساخت‌ها میتوان دوچرخه را بعنوان یکی از اصلی‌ترین مدهای حمل‌ونقلی ساکنان محدوده معرفی کرد.

بهاروند در حاشیه این بازدید با بیان اینکه منطقه ۱۲، منطقه‌ای جدید در شهر مشهد محسوب می‌شود و از خیابان های بزرگ و امکانات خوبی برخوردار است، اظهارکرد: ایجاد مسیرهای دوچرخه در این محدوده بسیار راحت‌تر از سایر نقاط همچون مرکز شهر است چراکه پیاده‌رو‌ها عریض بوده و با بافت های تجاری و محدودیت های کمتری روبرو هستیم.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه شورای پنجم شهر مشهد توجه ویژه‌ای به موضوع دوچرخه دارد و برهمین اساس شهردار نیز روی آن متمرکز شده است.

بهاروند با بیان اینکه در اصلاح بودجه سال جاری و بودجه سال آینده اعتبار مناسبی برای توسعه خطوط دوچرخه و اتصال آنها به یکدیگر مدنظر قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: منطقه ۱۲ شهرداری مشهد از پتانسیل بسیار خوبی در این خصوص برخوردار است که با تامین زیرساخت های مورد نیاز، در سال های آینده ساکنان می‌توانند با دوچرخه تردد کنند.