به گزارش شوراتریبون، نرگس شالچیان، معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: اولین موزه «سفر به دنیای ماقبل تاریخ» در شهر مقدس مشهد راه‌اندازی شد.
وی تصریح کرد:در راستای حمایت از ظرفیت‌های مجموعه‌داران و با پیگیری‌های انجام شده، مکانی برای راه‌اندازی این موزه به بخش خصوصی تخصیص داده شد تا برای اولین بار فسیل‌های جانوران ماقبل تاریخ موجود در استان خراسان به نمایش عموم گذاشته شود.
پوریا واعظ نیا، طراح و مدیر این موزه نیز گفت:موزه سفر به دنیای ماقبل تاریخ با هدف آشنایی عموم مردم با سرگذشت نخستین موجودات از بدو آفرینش تا به امروز، گنجینه‌ای ارزشمند از فسیل‌ها و آثار موجودات زنده را به نمایش گذاشته است.
وی بیان داشت:در این مکان می‌توان آثار جانوران نابود شده‌ای مانند دایناسورها را از نزدیک دید و از دلایل انقراض گونه‌های مختلف جانداران مطلع شد. همچنین.
در این موزه چندین مسیر ماجراجویانه پیش‌بینی شده است که با حل مسئله‌ها می‌توان از لذت یک بازدید اکتشافی و هیجانی بهره برد.

🔹گفتنی است این طرح به صورت آزمایشی و با حضور معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری در محل زیرگذر پارک ملت راه‌اندازی و اجرا شد و به زودی برای بازدید عموم شهروندان آماده خواهد شد.
.