منصور روشناسی گفت:شوراهای منتخب برای دوره پنجم تا شروع به کار خود چند ماهی فرصت دارند.این فاصله وقت مناسبی برای آموزش پیرامون وظایف و اختیاراتشان  است

به نقل از پایگاه خبری شورای عالی استانها ، منصور روشناسی معاون اجرایی و اداری شورای عالی استان ها ضمن تقدیر و تشکر از حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در دوره پنجم شوراها اظهارداشت: شوراهای منتخب برای دوره پنجم تا شروع به کار خود چند ماهی فرصت دارند.این فاصله وقت مناسبی برای آموزش پیرامون وظایف و اختیاراتشان  است.

وی با بیان اینکه به ۱۵ مرداد  و یا حداکثر ۱۲ شهریور شروع به کار اعضای شوراهای اسلامی است بیان کرد: توصیه ما به همه دوستان این است که دراین فرصت حداقل قوانین شورا و شهرداری ها را مرور کنند. درصورت نیاز با کارشناسان و صاحب نظران شورایی، شهرداری، استانداری ها پیرامون سوالات خود گفت و گو کنند.

معاون اجرایی واداری شورای عالی استان ها با اشاره به نامه مهندس چمران رئیس شورای عالی استان ها به روسای شوراهای اسلامی استانهای سراسر کشور با موضوع بستر سازی برای آموزش شوراها تصریح کرد: مجدد درخواست می کنیم با کارگروه آموزشی که قبلا بر اساس دستور العمل شورای عالی استان ها تشکیل شده است سریعا نسبت به آموزش شوراهای اسلامی اقدام شود.

با اشاره به تفاهمنامه جهاددانشگاهی با شورای عالی استان ها تصریح کرد: کارگروه ها، مباحث و برنامه های آموزشی را تفاهمنامه قید کردیم و به شوراهای اسلامی استان ها ابلاغ کردیم که امیدواریم آموزش شوراها را با کمک استانداری ها، فرمانداری ها و بخشداری ها و شهرداری ها و سایر دستگاه های مختلف که توان همکاری را دارند را به سرانجام برسانیم.