به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، مهدی چمران، اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری با دوستان سازمان برنامه و بودجه در تماس بود تا ردیف‌های اعتباری شهرداری در بودجه افزایش یابد اما متأسفانه در لایحه‌ای که در حال حاضر به دولت رفته، تمامی تبصره‌های پرداختی به شهرداری‌های کل کشور حذف شده است.

وی افزود: به عنوان مثال ردیف‌های اعتباری برای گرفتن وام برای فاینانس‌ها، گرفتن قیر و غیره که در بودجه سال جاری بوده، در بودجه سال آینده حذف شده است.

چمران افزود: اکثر شهرداری‌های کشور به کارمندان و حتی رفتگران بدهی دارند و حقوق‌ها را به سختی پرداخت می‌کنند لذا امیدواریم دولت این بودجه را اصلاح کند.

چمران با اشاره بر برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی در داخل شهر نیز گفت: مجموع نمایشگاهی شهر آفتاب با هزینه بالا ساخته شده و بخشی از آن نیز به دلیل عدم استفاده، نیمه کاره مانده و این سرمایه ملی در حال از بین رفت است.

وی بیان داشت: سازمان نمایشگاه‌ها در تهران به جز ایجاد آلودگی و ترافیک کار دیگری نمی‌کند این در حالی است که برای منع برگزاری نمایشگاه در داخل شهر مصوبات قانونی داریم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان طبق قانون با برگزاری این نمایشگاه‌ها برخورد کرد گفت: بر اساس قانون کشور در سال ۸۴ بر اساس مصوبه قانونی مشاغل مزاحم، یک نمایشگاه تعطیل شد و می‌توان به عنوان مزاحمت جلوی این نمایشگاه‌ها را گرفت.

وی تصریح کرد: اگر هم کاری نشود ما باید در این زمینه اقدام کنیم چراکه برگزاری این نمایشگاه در این آلودگی هوا مشکلات را بیشتر می‌کند.