رئیس کمیته نظارتی شماره ۴ شورای شهر مشهدمقدس گفت: مشکلات بافت پیرامونی حرم مطهر تنها با مشارکت مردم حل می‌شود.

به گزارش شورا تریبون به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی، در نشست صمیمی اعضای کمیته نظارتی شماره ۴ شورای شهر مشهد با اهالی جوادیه به ارائه برخی مطالب پیرامون طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی پرداخت و اظهارکرد: از ابتدای فعالیت مدیریت «نعمتی» در منطقه ثامن، تحول و حرکت خوبی اتفاق افتاده و براساس برنامه‌ریزی های انجام شده امیدواریم ۲ سال پیش رو نیز این حرکت از شتاب بیشتری برخوردار شود.

وی با بیان اینکه براساس تاکیدات کمیته نظارتی از ابتدا سعی کردیم فضای کارگاهی شکل گرفته در سطح منطقه را ساماندهی کنیم چراکه مشکلات بسیاری برای مردم ایجاد کرده بود، گفت: حضور همیشه مردم در صحنه و مطالبه‌گری آنها شرایط را تغییر خواهد داد و هدف از برگزاری چنین نشست هایی هم شنیدن صحبت های مردم و مطالبه‌گری شهروندان است.

نوروزی تاکید کرد: مسائل باید به شکل مستمر از سوی ساکنان محله پیگیری و برای آنها همفکری شود؛ مشکلات و مسائل جز با مشارکت و پشتیبانی مردم برطرف نخواهد شد.

وی افزود: وضع موجود را تایید نمی‌کنیم و همه بر این باوریم که باید بهتر شود؛ به منظور پیشبرد اهداف مدنظر باید مکانیزمی طراحی گردد که اولویت کار با خود مردم باشد و تلاش خواهیم کرد با تکیه بر رویکردی تعاملی شرایط بهبود پیدا کند.

رئیس کمیته نظارتی شماره ۴ شورای شهر مشهد با اشاره به پیش‌بینی استقرار ۹ گروه تسهیلگر در هرکدام از محلات منطقه ثامن، گفت: این گروه‌ها با ارائه راهکارهای مناسب برای چگونگی بازسازی و بهسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد، نقش بسزایی ایفا خواهند کرد.

نوروزی گفت: براین اساس و مکانیزم، ارزش افزوده بهتری برای ساکنان ایجاد خواهد شد و از خدمات بهتری نسبت به امروز بهره‌مند می‌شوند.