مسئول برگزاری اجرایی دومین همایش ملی کسب و کارهای الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی گفت: تعداد ۱۶۸ اثر و مقاله از تمامی استان‌های کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شد که از این تعداد ۱۲۰ اثر و مقاله پذیرفته شده است.
هاشم جلیلی‌صفریان در دومین همایش ملی کسب و کارهای الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در مشهد، اظهار داشت: دانش و پژوهش همواره در کنار هم هستند و تا پژوهشی نباشد دانشی هم وجود ندارد و اگر مدیریت دانش موفق باشد کسب و کار الکترونیکی هم موفقیت‌آمیز خواهد بود و در همین راستا دومین همایش مدیریت دانش و کسب و کارهای الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در مشهد برگزار شده است.
وی با اشاره به نقش کلیدی کسب و کارهای الکترونیکی در جامعه، افزود: کسب و کارهای الکترونیکی از پیامدهای مهم انقلاب فناوری اطلاعات و ارتباطات بوده که به عنوان یک راهبرد مناسب برای بازاریابی، فروش و یکپارچه‌سازی خدمات بر خط نقشی موثر، کلیدی و تاثیرگذار داشته است و معتقدیم که این نوع کسب و کارها با خلق ارزش منحصر به فرد بوده و بهترین فرصت‌ها را فراهم می‌کند.
مسئول برگزاری دومین همایش ملی کسب و کارهای الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در رابطه با آثار مقالات ارسالی به دبیرخانه این رویداد علمی، گفت: تعداد ۱۶۸ اثر و مقاله از تمامی استان‌های کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شد که از این تعداد ۲۵ درصد آثار و مقالات ارسالی از خراسان رضوی و ۷۵ درصد دیگر از ۲۸ استان دیگر هستند و از مجموع آثار و مقالات ارسالی ۱۲۰ اثر و مقاله پذیرفته شده است.
جلیلی‌صفریان با بیان اینکه در دومین همایش ملی مدیریت دانش در توسعه کسب و کارهای الکترونیکی شاهد رشد بیش از ۷۰ درصدی آثار پذیرفته شده بوده‌ایم، تصریح کرد: از مجموع آثار و مقالات پذیرفته شده ۵۵ مورد در قالب سخنرانی و ۶۵ مورد دیگر در قالب پوستر ارائه می‌شود و در پایان این همایش از ۳ برگزیده هر بخش با اهدای هدایایی ارزنده تقدیر به عمل آمد.
وی تاکید کرد: یکی از نقاط ضعف کشور عدم بهره‌برداری از دانش نخبگان بوده و تولید علم منجر به تولید ثروت نمی‌شود و بهره‌برداری‌ها را دیگر کشورها دارند و امیدواریم با برگزاری این رویداد شاهد توجه بیشتر مسئولان در بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان جامعه باشیم.
*به وجود آمدن روش‌های تجارت الکترونیک موجب رونق و ایجاد شدن کسب کارهای بسیاری در سطح جهان شده است
در این همایش حمید طباطبایی، دبیر کمیته اجرایی دومین همایش ملی کسب و کارهای الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: امروزه تجارت الکترونیک در ایران و جهان از جایگاهی ویژه برخوردار است و چرخه تامین زمانی با موفقیت اجرا می‌شود که کلیه فرآیندها الکترونیکی، آنلاین و ۲۴ ساعته شده باشد و در کسب و کار الکترونیکی زمان‌هایی همچون ساعات اداری و کاری مطرح نیست.
وی افزود: مدیریت دانش همواره با تبادل دانش تاکید دارد، به این ترتیب که با بکارگیری سرمایه فکری برای دستیابی به پاسخ‌های نوآورانه در رویارویی چالش‌های جدید به سازمان‌ها و نظام‌های اجتماعی در سطوح مختلف کمک می‌کند و لذا ضرورت دارد که دانش و مهارت‌های فناوری در جامعه به اشتراک گذاشته شود.
دبیر کمیته اجرایی دومین همایش ملی کسب و کارهای الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه نقش تجارت الکترونیک در کشور مغفول مانده است، خاطرنشان کرد: به وجود آمدن روش‌های تجارت الکترونیک موجب رونق و ایجاد شدن کسب کارهای بسیاری در سطح جهان شده است، به شکلی که برای سردمداران این صنعت در آمدهای هنگفتی را به ارمغان آورده است؛ به‌طور مثال برخی شرکت‌ها هستند که درآمد سالانه‌شان بالغ بر ۲۰۰ میلیارد دلار است و قطعاً با حمایت مسئولان میزان بهره‌وری‌ها بیش از این هم خواهد شد.
*رشد بیش از ۷۰ درصدی مقالات ارسالی و پذیرفته‌شده در دومین همایش ملی کسب و کارهای الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی
همچنین سعیده باباجانی، دبیر کمیته علمی دومین همایش ملی کسب و کارهای الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: این همایش در محورهای مدیریت دولت الکترونیک، اقتصاد، حسابداری، هوشمندسازی و مدیریت تولید برگزار شده در این همایش ۳ سخنرانی کلیدی و ۲ نشست تخصصی برگزار می‌شود و در کنار پنل‌های تخصصی را هم خواهیم داشت.
وی تاکید کرد: تعداد ۱۶۸ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که از این تعداد ۱۲۰ اثر پذیرفته شده و در میان مقالات بیشتر آثار از خراسان رضوی، تهران و یزد بوده است؛ در سال گذشته که نخستین همایش ملی کسب و کارهای الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در مشهد برگزار شد ۹۰ اثر ارسالی و ۷۰ اثر پذیرفته شده داشتیم که امسال و در دومین دوره این همایش شاهد رشد بیش از ۷۰ درصدی مقالات ارسالی و پذیرفته‌شده شده بودیم.
دبیر کمیته علمی دومین همایش ملی کسب و کارهای الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در رابطه با نقش اثرگذار مججوعه‌های علمی در توسعه اشتغال‌های محوری پایدار و تخصص‌گرایانه، گفت: مجموعه‌هایی همچون دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و غیره که این کارهای عظیم و گسترده را انجام می‌دهند باید از نیروی انسانی قوی، متخصص، خودباور و با روحیه قوی و اعتماد به نفس بالا برخوردار باشند و معتقدیم که اینگونه برنامه‌ها موجب رشد و ارتقاء علوم، تحقیقات، فناوری‌ها و اشتغال‌های پایدار در جامعه می‌شود.