به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون ، فرماندار تربت جام گفت: ایجاد پارک علم و فناوری با هدف خلق کسب و کارهای نوپا با ایده‌های نوآورانه در حوزه توسعه فرهنگ کارآفرینی دایر می‌شود و قصد دارد مسیر رسیدن ایده‌ها به بازار را تسهیل کند. مرتضی حمیدی افزود: این اهداف با ایجاد بستر مناسب جهت تجاری‌سازی دستاوردهای تحقیقاتی در حوزه فناوری، زمینه های کارآفرینی، حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای جوان شهرستان محقق خواهد شد.

نماینده عالی دولت در تربت‌جام با اشاره به برنامه‌هایی که در این پارک اجرا خواهد شد تصریح کرد: مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در شهرستان تربت جام در کنار شرکت های نوآور خواهد بود وبه  رشد و شتاب فعالیت‌های نوآورانه کمک خواهد کرد.

این مسئول دولتی در ادامه اظهار داشت: تفاهم نامه پارک علم و فناوری با همکاری موسسه آموزش عالی وحدت تربت جام در راستای اجرای برنامه ششم و سیاست‌های کلان دولت در توسعه زیرساخت‌های برای رشد فعالیت‌های دانش بنیان در بخش خصوصی و دولتی انجام شده است و امیدواریم با استفاده از استعدادهای خوب دانشگاهی منطقه نسبت به شناسایی حداقل ۱۰ ایده نوآوری  در سامانه پارک  ثبت و پذیرش ۵ ایده در کمیته تخصصی مربوطه در طی دوره تفاهم نامه در راستای ظرفیت‌های منطقه به سرانجام برسد.

این آیین تفاهم نامه همکاری مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان تربت جام در موسسه آموزش عالی وحدت  با حضور دکتر قنبری رئیس پارک علم وفناوری استان خراسان و فرماندار  وجمعی از مسئولین شهرستان امروز   سه شنبه  در این واحد دانشگاهی به امضاء رسید

خبرنگار:عمادنوروزی، تربت جام .