به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، مهدی ناصحی با گرامیداشت ۱۶ آذرماه، روز دانشجو، اظهار داشت: این روز یکی از نقاط کلیدی در تاریخ ایران معاصر است؛ جریان دانشجویی با تکیه بر روحیه جوانی، عدالت‌طلبی و اعتلاء و دانشی بودن، به جریانی اثرگذار در تاریخ ایران، قبل و پس از انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

ناصحی با بیان اینکه بسیاری از حرکت‌هایی که در حوزه پیروزی انقلاب اسلامی و روشنگری مردم اتفاق افتاده، برخاسته از جریان دانشجویی است، گفت: دانشجویان، عناصر پیشرو و نخبگان علمی شهر هستند که فرصت بی‌بدیلی را برای مدیریت شهری به منظور هماهنگی و همکاری با دانشگاه‌ها و دانشجوان به منظور پیگیری اهداف مدیریت شهری ایجاد کرده است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس بیان داشت: بخش عمده‌‎ای از اعضای شورای ششم شهر مشهد با بدنه دانشگاهی مرتبط بوده و شخصیت‌های علمی هستند و لذا نگاه بسیار مثبتی به جریان دانشجویی و دانشگاه‌ها دارند.

ناصحی برگزاری نشست اخیر کمیسیون‌ فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی را مصداق بارز این ادعا دانست و گفت: در آینده تلاش می‌کنیم که مسائل شهری را با دانشگاه در میان بگذاریم و در قالب حمایت از پایان‌نامه و پروژه‌های تحقیقاتی-پژوهشی از ظرفیت دانشگاه و دانشجویان استفاده بهینه کنیم چراکه تحرک و پویایی جریان دانشجویی، جامعه را به حرکت وادار می‌کند.

وی از مکلف شدن مرکز پژوهش‌های شورای شهر به احصاء پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی انجام شده خبرداد و خاطرنشان کرد: میزان تطابق این پروژه‌ها با شرایط روز و امکان اجرایی شدن آنها باید بررسی و سپس به شهرداری ارائه شود و پیگیر اجرایی شدن آنها باشند.