به گزارش شورا تریبون، حمید رضا کریم مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه گفت: در سه ماه ابتدایی سال جاری ۱۰ هزار و ۹۷۲ فقره پرونده به این اداره کل وارد شدند و ۱۰ هزار و ۲۸۳ فقره پرونده نیز مختومه گردیدند و سال گذشته نیز ۴۰ هزار و ۶۷۲ فقره پرونده وارد و ۲۴۳ هزار و ۲۶۱ فقره پرونده نیز مختومه شدند.
وی تصریح کرد: همچنین از ابتدای سال تا کنون ۷۸میلیون انواع ارز خارجی از دلالان حاشیه خیابان‌های مشهد کشف شد که این وجوه به نفع دولت ضبط گردید
کریم بیان داشت: همچنین در رسیدگی به پرونده‌های ارزی، سال گذشته یک پرونده کلان و کشوری مورد رسیدگی قرار گرفت که رقم این پرونده ۴۷۱ میلیارد تومان بود که با شکایت ۵ بانک این پرونده تشکیل و به صدور حکم منجر شد. همچنین به جهت اینکه فعالیت دلالان ارز در مقابل بانک ملی مرکزی در خیابان امام خمینی جرم است در این خصوص ورود پیدا کرده‌ایم و با دلالان برخورد می‌شود اما چون اثبات دلالی در راستای صدور رأی مشکل بود با هماهنگی دادستانی در اطراف بانک دوربین‌هایی نصب شده است تا با ثبت تصویر افراد، دلالان شناسایی شوند.
وی ادامه داد: تعداد پرونده‌های احتکار کالا پارسال ۱۲۴ فقره بود که ۱۰۹ فقره آن مختومه شد. میزان محکومیت این پرونده‌ها ۳۳ میلیارد و ۲۴۹ میلیون و ۷۷۵ هزارو ۷۶۳ ریال است. همچنین تعداد پرونده‌های وارده در بخش اجرای احکام پارسال ۳۴ هزار و ۹۵۸ فقره و تعداد پرونده‌های مختومه همین بخش ۳۷ هزار و ۱۵۷ فقره بود.
کریم افزود: گرانفروشی و کم فروشی و مهمتر از همه تقلب در محدوده اطراف حرم مطهرنیز زیاد شده است که برای جلوگیری از تخلفات در این محدوده علی رغم اینکه کانکسی با نشان تعزیرات حکومتی تهیه شده و اماده استقرار در میدان بیت المقدس است ولی شهرداری مشهد اجازه استقرار آن را به دلایلی نظیر ازدحام جمعیت در آن محدوده نمی‌دهد این در حالی است که استقرار این کانکس کمک زیادی به کاهش تخلفات در این محدوده خواهد کرد.
وی بیان داشت: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خراسان رضوی افزود: نظارت بر بازار مرغ و گوشت نیز به صورت میدانی و حتی بازدیدهای شبانه از مرغداری ها نیز در حال انجام است که باعث تثبیت قیمت ها در این حوزه نیز شده است. از طرفی چون مشهد یک شهر زیارتی است صیانت از سلامت شهروندان و زائران یک وظیفه بارز و دارای اولویت می باشد از این رو تشدید بازرسی ها باعث شد ۲۱ تن گوشت فاسد که دارای آلودگی صد در صد بودند کشف شود و۱۲ نفر با قرار وثیقه ۶۰میلیارد ریالی روانه زندان شدند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی با بیان اینکه ارزان فروشی جرم نیست، گفت: سینا بهداشت نیز تخلفات متعددی نظیر قاچاق و گرانفروشی داشته و تاکنون ۳۲ فقره پرونده برای این شرکت در اداره کل تشکیل شده است. همچنین درباره گرانفروشی و تخلف شرکت الیت نیز طی سالهای گذشته دو بار پرونده تشکیل شد.