به گزارش شورا تریبون، حسین امیررحیمی در نشست خبری در محل اداره امور اقتصاد و دارایی خراسان رضوی گفت: بحران کرونا پایان فروردین ماه سال جاری ، ۵۰۰میلیارد تومان به اقتصاد استان خسارت وارد کرد که برآورد می شود این مبلغ تاکنون به ۲هزار میلیارد تومان رسیده باشد . از طرفی ۲۸۰۰میلیارد تومان تسهیلات کرونایی برای استان در نظرگرفته شده است که طبق گزارش ها تاکنون فقط ۲۵درصد آن جذب شده است .
وی افزود: تاکنون ۳۶بنگاه خراسان رضوی در بورس فعالیت دارند که تا تاریخ ۲۰مرداد ماه سال جاری فقط ۱.۷درصد کل ارزش بورس تهران را دارا می باشند از طرفی در پایان سال گذشته ، ارزش بنگاه های استان در بورس۱.۹درصد بود که علی رغم رشد بورس ، ارزش شرکت های استان ۲درصد کاهش پیدا کرده یا به عبارتی در مقایسه با سایر شرکت ها رشد کمی داشته اند.
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان رضوی افزود: دربررسی های انجام شده ارزش شرکت های غیر بورسی خراسان به مراتب بیشتر ارزش شرکت های بورسی است . از طرفی وجود نهاد های اقتصادی قدرتمند در استان نظیر آستان قدس رضوی و از لحاظ فناوری و تکنولوژی شرکت هایی نظیر پدیده که از بسیاری از شرکت های کشور مجهز تر و پیشرفته تر است، پایه های ایجاد بورس مستقل برای استان منطقی به نظر می رسد.
امیررحیمی تصریح کرد: برای سال ۹۹تا این لحظه ۱۹طرح سرمایه گذاری خارجی بررسی شده است که نسبت به سال گذشته از حیث کمی و ارزشی عملکرد بهتری را دارا می باشیم . از بین این ۱۹طرح تاکنون ۸مورد ان با ارزش ۲۲میلیون دلار به تصویب رسیده است و ۱۱طرح با ارزش ۴۱میلیون دلار هم به هیئت سرمایه گذاری کشور ارسال شده است.
وی ادامه داد: چنانچه افراد با تاخیر غیر منطقی در واریز وجه سهام عدالت مواجه شوند می توانند از طریق پرتال وزارت اقتصاد و دارایی در قسمت ارتباط با وزیر با درج مشخصات فردی و شماره تماس مطرح کنند و یا از طریق شماره تماس ۰۲۱۳۳۹۶۷۳۰۰اطلاع رسانی کنند.