به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون به نقل از روابط عمومی شرکت آلومینیوم المهدی ، روز گذشته مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی با حضور اعضای هیئت‌مدیره این شرکت و هیئتی از مدیران ارشد گروه مپنا و مدیران و نمایندگان کارکنان شرکت المهدی در محل سالن اجتماعات این شرکت در بندرعباس برگزار و ضمن تقدیر از اقدامات حمید مهتدی ، محمدرضا قاسمی به‌عنوان مدیرعامل جدید معرفی شد .

🔹 محمدرضا موثقی نیا ، رئیس هیئت‌مدیره شرکت آلومینیوم المهدی ضمن اشاره به دوران پرفراز و نشیب این شرکت از ابتدای تأسیس تاکنون ، ورود مپنا را سبب رونق این کارخانه عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون قریب به ۴۰ ماه از آن روز می‌گذرد و همه‌ی ارکان آلومینیوم المهدی با فعالیت شبانه‌روزی و مدیریت صحیح بحران را پشت سر گذاشتند و شرکت را به نقطه‌ی قابل قبولی رساندند .

🔹وی قاسمی را مدیری کاردان ، باتجربه و از بدنه‌ی شرکت مپنا خواند و افزود: امیدواریم توانایی ایشان با همراهی کارکنان وضعیت قابل‌قبول المهدی را به وضعیت عالی تبدیل کند و در سال‌ پیش رو شاهد رشد و تعالی بیشتر شرکت باشیم .
🔹موثقی نیا تولید حداکثری و کیفی را از ویژگی‌های یک کارخانه متعالی خواند و اضافه کرد: تولیدات المهدی باید در سطح استانداردهای بین‌المللی باشد و با پیروی از اصول فروش هوشمند و با پایش قیمتها در بازارهای داخلی و خارجی ، عرضه و صادرات خود را مدیریت کند .
🔹وی در ادامه بر توسعه‌ی زیرساخت‌ها تأکید کرد و اظهار داشت: زنجیره تولید همگام با تکنولوژی روز و با نگاهی به آینده باید توسعه یابد و برای رسیدن به بهره‌وری و سوددهی بیشتر نیازمند همراهی و تلاش روزافزون کارکنان هستیم .
🔹رئیس هیئت‌مدیره شرکت آلومینیوم المهدی پرهیز از حواشی را عنصری کلیدی خواند و بیان داشت: از همه می‌خواهم که در نگهداری و تعمیرات دستگاه‌ها و تجهیزات دقت لازم را داشته باشند و تمرکز خود را به کار بهره‌ورانه معطوف سازند .
🔹سپس محمدرضا قاسمی مدیرعامل جدید شرکت آلومینیوم ضمن اشاره به ظرفیت‌های کم‌نظیر گروه مپنا در کشور و منطقه ، گفت: مپنا در برخی از حوزه‌ها عملیاتی در سطح جهانی است و در شاخص‌های بین‌المللی در رتبه‌های بالایی قرار دارد و امیدواریم بتوانیم توسعه و رشد شرکت آلومینیوم المهدی را در سال‌های آینده سرعت بخشیم .
🔹وی بار دیگر از اقدامات مدیرعامل پیشین تقدیر و تشکر کرد و افزود: خواسته‌های هیئت‌مدیره و خط‌مشی مپنا محور فعالیت‌های آینده ما خواهد بود و سعی داریم با هدف تعالی سازمانی تمامی ذینفعان را در فرآیند رشد مدنظر داشته باشیم .
🔹قاسمی نیروی انسانی را ارزشمندترین ثروت و دارایی هر مجموعه خواند و تصریح کرد: یک مجموعه اقتصادی و صنعتی بدون نیروهای متخصص ، مخلص ، صادق ، دلسوز ، متعهد ، پویا و با تفکر خلاق هرگز نمی‌تواند به مقاصد خود برسد ، بنابراین رکن اصلی المهدی ارتقا کارکنان در تمامی سطوح‌ شغلی است .
🔹وی بر بهبود معیشت و رضایتمندی کارکنان تأکید کرد و اظهار داشت: حرکت به سمت تعالی سازمانی ، افزایش بهره‌وری ، بهبود شاخص‌ها در کیفیت و کمیت و استفاده بهینه از منابع سازمان به انتفاع همه‌جانبه‌ی سهام‌داران و همچنین اجتماع منجر خواهد شد .
🔹مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی خاطرنشان کرد: اشتغال پایدار در المهدی سبب ارتقاء شاخص‌های اجتماعی منطقه می‌شود و سطح جامعه را در ابعاد مختلف ارتقا خواهد داد .
🔹وی در ادامه بیان کرد: عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و حفاظت از محیط‌زیست را فراموش نخواهیم کرد چراکه قطعاً در دوردست‌ترین نقاط هرمزگان نیز افرادی چشم به حمایت‌های ما دوخته‌اند و در این حوزه وظایف سنگینی بر دوش‌مان قرار گرفته است .
🔹قاسمی ارتقا برند المهدی در سطح بین‌المللی را موضوعی مهم و از اهداف خود قلمداد کرد و گفت: باید در کنار هم تلاش کنیم تا برند المهدی در سطح جهانی بدرخشد و همواره در شاخص‌های مختلف یکی از درخشان‌ترین شرکت‌های منطقه و دنیا باشیم .

🔹وی در پایان همدلی ، وحدت و یکپارچگی را راز موفقیت و کلید دستیابی به اهداف ترسیمی دانست و افزود: هر سازمان با استفاده از تفکرات مفید و ارزشمند کارکنان نشاط خواهد یافت و امیدواریم بتوانیم محصولی در شأن نام و اعتبار ایران اسلامی تولید کنیم .