به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس ، فریده عامری در بیست و سومین جلسه رسمی شورا در نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: در ابتدای کلام  لازم است انتصاب جناب آقای علی نژاد به عنوان فرماندار شهرستان بندرعباس را تبریک عرض کنم ، حضور این نیروی جهادی و انقلابی ان شاء الله منشا خیر و برکت باشد و همچنین از زحمات ارزنده جناب آقای کناری فرماندار سابق تقدیر و تشکر می‌کنم .

وی افزود: در روزهای اخیر شاهد بارش ویرانگری در شهر بندرعباس بودیم که لازم است از زحمات شبانه روزی و جهادی شهردار محترم و مجموعه پرسنل خدوم شهرداری ؛ بسیج ، هلال احمر ، مدیریت بحران و سایر دستگاه‌ها که در بارندگی اخیر پای کار آمدند کمال تشکر را داشته باشم .

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: اگر برنامه ریزی‌ها و مانور قبل از بارندگی و اقدامات شایسته هنگام بارندگی و پاکسازی بعد از بارندگی و کنترل به موقع بحران نبود خدا می‌داند چه فاجعه عظیمی در شهر رخ می‌داد .

وی ادامه داد: انتظار می رود که در کمترین زمان ممکن هم از کلیه افرادی که در این بحران پای کار بودند به نحوی شایسته تقدیر شود و هم یک تیم ارزیاب سریعا نسبتا به شناسایی نقاط حادثه خیز شهر اقدام و برنامه ریزی لازم نسبت به بهینه سازی زیر ساخت های شهری صورت پذیرد .

عامری گفت: فرو نشست زمین در خیابان های شهر بندرعباس ابدا زیبنده پایتخت اقتصادی ایران نیست و برای شهروندان قابل پذیرش نیست و به هیچ عنوان نباید این حادثه باردیگر تکرار شود .

وی ادامه داد: لازم است ادارات آب و گاز نیز در اسرع وقت نسبت به ساماندهی چاله‌های شهر اقدام کنند که برای شهروندان محترم مخاطرات بسیاری را چه در زمان بارندگی و چه در زمان‌های دیگر مشکلاتی را به وجود آورده است .

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: طرح مسجد به مسجد که با همفکری شورا در جهت احصاء مشکلات محلات در حال انجام می باشد انتظار می رود با اولویت محلات کمتر برخوردارتر اجرا شود و دبیرخانه‌ای با مشارکت معتمدین همان محلات برای پیگیری مصوبات و حل مشکلات در هر محله راه اندازی گردد .

وی افزود: با توجه به وعده های شهردار محترم در زمان اخذ رای اعتماد در خصوص حوزه سرمایه گذاری انتظار است برنامه ای مدون و زمان بندی شده را در این حوزه در اسرع وقت تدوین و فرصت های سرمایه گذاری را به اطلاع عموم مردم  و سرمایه گذاران محترم برسانند تا شورا نیز با استفاده از ابزار نظارتی خود اقدامات لازم را جهت نظارت و تسریع در امور انجام دهد .

عامری گفت: همچنین شهردار محترم شهر بندرعباس در همه حوزه های شهری وضعیت موجود و مطلوب نظیر سرانه فضای سبز، سرانه اماکن فرهنگی و ورزشی ، وضع موجود خدمات شهری و سایر موارد را به صورت برنامه کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت ارائه نمایند .

وی اظهار داشت: در پایان حال که در آستانه سفر سید محرومان رئیس جمهور محترم و محبوبمان به هرمزگان هستیم لازم است نکاتی را یاد آور شوم ، آقای رئیس جمهور ما در هرمزگان دچار هم آوردی بحران شده ایم ؛ در گوشه ای از خاکمان مردم مظلوم زلزله زده شده اند ؛ در جای دیگر گرفتار سیل ؛ بخشی دیگر دچار کم آبی شدید هستند .

عامری گفت: آقای رئیس جمهور به عنوان رئیس کمیسیون حقوقی پارلمان محلی شهر بندرعباس از شما درخواست دارم همه دستگاهها را پای کار بیاورید و با یک دستور تاریخی دل مردم را شاد کنید ، آن هم صدور سند برای منازل برخی از محلات شهر بندرعباس است که دچار مشکل مالکیت هستند ، چرا که مردم برای مقاوم سازی خانه هایشان در مقابله با بحران‌های احتمالی بعدی لازم است ابتدا اسناد مالکیت مردم داشته باشند و در خواست دوم تعیین تکلیف و حل مشکل حریم شهری محله سنگ کن بندرعباس می باشد تا ساکنین این محله نیز به نحو شایسته تری از خدمات شهری بهره‌مند شوند .