به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، هاشم دائمی با بیان اینکه وظیفه شهرداری‌ها، اسکان و تامین وعده غذایی کاران خواب ها است و مدیریت شهری نقش خود را ایفا کرده ولی سایر دستگاه‌ها کجا هستند اظهار داشت: بیشتر کارتن‌خواب‌هایی که در فصول سرد سال بیشتر به چشم می‌آیند، معتاد هستند و درصد قابل توجهی از این افراد، معتادان متجاهرند که همین آسیبی جدی است و باعث بروز آسیب‌های متعدد دیگر می‌شود.

دائمی افزود: براساس آمارهای ارائه شده، حدود ۶ هزار معتاد متجاهر داریم که در فصول سرد سال، باعنوان کارتن‌خواب دیده می‌شوند و حضور آنها در سطح شهر باعث ایجاد مسائل و معضلات مختلفی چون ناامنی اجتماعی، افزایش ارتکاب جرائم و زورگیری و… می شود.

وی با بیان اینکه چشم‌انداز مشهدالرضا(ع) در افق ۱۴۰۴، شهری مذهبی، سیاحتی، آرامش‌دهنده، فرح‎‌بخش و با اقتصاد خدماتی و صنایع برتر مبتنی بر فناوری‌های نوین و امنیت مناسب در سطح جهانی است، تصریح کرد: شورای ششم، شعار مشهدالرضا(ع)، جهان‌شهر برکت و کرامت را انتخاب کرده که کارتن‌خوابی، کودک‌کار و بسیاری از آسیب‌های دیگر در شان این جهان‌شهر آرمانی نیست.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر گفت: شهروندان با مشاهده کارتن‌خواب‌ در سطح شهر می‌توانند به این سامانه ۱۳۷تماس بگیرند تا در سریعترین زمان ممکن نسبت به هدایت این افراد به گرم‌خانه‌های سطح شهر اقدام شود؛ حرکتی که توام با حفظ عزت و کرامت انسانی افراد انجام می‌شود.

دائمی با بیان اینکه کارتن‌خواب‌ها با ورود به گرم‌خانه، پس از تست‌های پزشکی به منظور شناسایی موارد مشکوک به کرونا، استحمام کرده و لباس مناسب و غذای گرم دریافت می‌کنند، گفت: اما سوال اینجاست که این چرخه معیوب تا چه زمانی می‌تواند ادامه یابد؟

وی خاطرنشان کرد: بعضی از معتادان متجاهر زندگی روزانه خود را از طریق جرائم و سرقت و بازیافت غیراصولی می‌گذرانند؛ برنامه دستگاه‌های متولی در بحث تامین شغل این افراد چیست؟

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به تفاهمنامه‌ای که توسط شورای شهر آماده شده و در آن علاوه بر ۱۱ دستگاه متولی، تا ۳۷ دستگاه دیگر هم باید در این خصوص ایفای نقش کنند، گفت: امیدواریم این تفاهمنامه در استانداری به امضاء برسد و تمام دستگاه‌ها نسبت به آسیب‌های اجتماعی احساس مسئولیت کنند.

دائمی افزود: زمانی معضل کارتن‌خوابی و معتادان متجاهر به صورت کامل حل و فصل می‌شود که همه دستگاه‌های متولی به وظایف سازمانی خود به نحو شایسته عمل کنند.