به گزارش شوراتریبون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: عملیات رفت و روب معابر شهر نجف از عصرجمعه ۱۹ مهر به صورت آزمایشی و از شنبه  ۲۰ مهر به صورت رسمی آغاز می شود.
مهدی یعقوبی عصر امروز در مراسم بدرقه ۶۰۰ تن از پاکبانان کاروان خدام الحسین(ع) شهرداری مشهد که با حضور رضا خواجه نائینی، رئیس ستاد اربعین شهرداری، شهناز رمارم، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد و مدیران شهری در میدان راه آهن برگزار شد، افزود: اگر مشهد از نظر پاکیزگی و فضای سبز الگو و پیشرو است نتیجه زحمات شما عزیزان است که خدمت به مجاور و زائر حضرت رضا(ع) را افتخار می دانید.
وی اضافه کرد: معتقدیم که با همین ذهنیت در شهر نجف نیز با انگیزه و اشتیاق خدمات رسانی خوبی را به زائران اربعین ارائه خواهید کرد.
وی با بیان اینکه با توجه به تجارب سال گذشته امسال پشتیبانی بهتری انجام خواهد گرفت، اظهارکرد: ماشین آلات مکانیزه جمع آوری زباله و تجهیزات مورد نیاز به همراه دو دستگاه خودرو آتش نشانی و ۸ نفر از آتش نشانان فداکار عازم نجف شده اند.
یعقوبی تصریح کرد: امسال با دستور شهردار مشهد اعزام به نجف به جای اتوبوس با قطار انجام می شود.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: پاکبانان پس از ورود به نجف پنجشنبه به زیارت دوره اعزام و جمعه به نجف بازخواهند گشت. عصر جمعه کار رفت و روب و استقرار خودروها به صورت آزمایشی آغاز و رفت وروب معابر اصلی منتهی به حرم امیر المومنین علی (ع) و مسیر منتهی به کربلا نیز از روز شنبه ۲۰ مهر ماه به صورت رسمی آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: در مدت زمان حضور ۶۰۰ پاکبان شهرداری مشهد در نجف تمامی ادارت خدمات شهری شهرداری در آماده باش خواهند بود تا خللی در خدمات رسانی در شهر مشهد ایجاد نشود.
یعقوبی افزود: طی برنامه ریزی های انجام شده پاکبانان خدام الحسین (ع)شهرداری مشهد روز ۲۹ مهرماه وارد مشهد خواهند شد تا برای خدمات رسانی در دهه آخر صفر در مشهد حضور داشته باشند.

عملیات رفت و روب معابر شهر نجف آغاز می شود