به گزارش خبرنگار شورا تریبون ، علیرضاخادم پیر که در مراسم تکریم و معارفه شهردار تربت جام سخن می‌گفت افزود: شهرداری تربت جام با رعایت ضوابط به معماری اسلامی – ایرانی توجه کند و با فوریت به منظر و استحکام بناهای شهری  ایجاد هویت کند و در حال حاضر شهر باید چابک سازی شود و  ازدیاد نیروی انسانی در شهرداری با پرداخت هزینه‌های جاری ماهیانه ۴ میلیارد تومان و نبود درآمد پایدار با مشکل مواجه شده است.

مدیرکل دفتر شهری استانداری خراسان رضوی در ادامه افزود  سرانه هر شهروند در تربت‌جام ۶۵۰ هزار تومان است و این سرانه برای شهر تربت جام پایین بوده و متاسفانه حقوق جاری در شهرداری زیاد شده و باید کارها را به نیروهای نخبه برون‌سپاری شود تا شهرداری به خوبی چابک‌سازی گردد.

این مسئول استانی در ادامه اظهار داشت: درآمدهای پایدار، بسته های سرمایه گذاری،  تسهیل و انضباط خدمات به شهروندان، فضاهای فرهنگی، اصلاح معابر و  توسعه فضای سبز را نیاز جدی شهر تربت جام است که باید به آن در شهر تربت جام مورد توجه قرار گیرد.

خادم پیر در ادامه گفت: شهرداری سازمانی است که درآمدهای خود را از سبد هزینه های عوارض مردمی کسب می‌کند و باید این موضوع را برای مردم شفاف‌سازی شود در غیر این صورت شهرداری زیر سوال خواهد رفت.

خبرنگار: علی نوروزی،تربت جام