به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون به نقل از پایگاه خبری صدای مشهد جمعی از فعالان اجتماعی و مردمی استان خراسان رضوی در خصوص انتخاب استاندار آینده استان خطاب به رئیس جمهور بیانیه ای صادر کردند.

در این بیانیه آمده است:

 

جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

باسلام و تحیت

احتراما در ابتدا از سخنان سنجیده و مقتدرانه جنابعالی در سازمان ملل و حمایت از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران تشکر نموده و امید داریم با تدبیر و خردورزی، بتوانید با بهره‌گیری از توان داخلی و حفظ روابط بین المللی در راستای فرمایشات امام راحل(رض) و مقام معظم رهبری برای تحقق آرمان ها و دفاع از ارزش‌های انقلاب موفق و پیروز باشید.

 

به جد معتقدیم تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان و ابلاغ آن توسط حضرتعالی اقدامی ارزشمند در راستای توجه به نیروهای جوان وکارامد بوده و ثمرات بی بدیلی چون تحرک در موتور توسعه دستگاه های اجرایی و شادابی سیستم به همراه خواهد داشت.

 

در خراسان رضوی نیز با توجه به شرایط جناب آقای رشیدیان استاندار محترم است استان، گفتگوها و گمانه زنی های جدی برای انتخاب جایگزین ایشان در محافل سیاسی و مردمی ایجاد شده و اسامی مختلفی از چهره های سیاسی و متخصص مطرح می‌شود.

 

جناب آقای رییس جمهور

مستحضرید؛ خراسان رضوی یک استان ژئوپولیتیک، متصل به ۲ کشور مهم ترکمنستان و افغانستان و در مسیر جاده ابریشم بوده و جغرافیای سرزمینی منحصر به فرد، منابع انسانی ارزشمند، سرمایه های معدنی زیاد و ظرفیت های اجتماعی بی بدیل آن، انتخاب یک جایگزین توانمند برای جناب آقای رشیدیان را ویژه‌تر می نماید.

 

شخصیتی که بتواند هر دو جریان سیاسی حاکم بر کشور را برای رفع کمبودها و توسعه زیرساخت ها در کنار هم و برای ایجاد زندگی مطلوب تر به سمت آبادانی بیشتر سوق دهد.

چهره ای متخصص و البته شناخته شده که با ارتباط عالی با پایتخت، مجلس، بیت علما و مراجع؛ بادارابودن صفت مهم تلاشگری؛ توجه ای ویژه به مدیریت جهادی داشته باشد.

 

معتقدیم استاندار خراسان رضوی باید رقم زننده رونق درون زا و برونگرا باشد.

معتقدیم چون خراسان رضوی شاهراه تبادلات ترانزیتی آسیای دور به اوراسیا است، باید نقش راهبردی خود را در تقاطع شمال به جنوب و شرق به غرب جاده ابریشم احیا نماید.

اعتقاد داریم استاندار خراسان رضوی باید دغدغه اصلی اش رونق بخشی و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های رونق بخش استان باشد.

مطلوب می دانیم که خراسان رضوی با تدابیر استانی، مقصد اصلی گردشگری تمامی مسلمانان جهان به ویژه آسیای میانه، قفقاز، هندو چین، روسیه، ترکیه و مدیترانه باشد.

 

امیدداریم هیئت محترم دولت، نهایتا با جمع بندی بر روی مدیری جامع الشرایط برای معرفی به استان برسند که بتواند بیشترِ این شاخصه‌ها را دارابوده و مسیر توسعه استان را با سرعت بالا پیش رانده و رضایت حق تعالی و ولی نعمت مان حضرت رضا(ع) را نیز کسب نماید.

 

ما نیز برخود مفروض دانستیم که با توجه به شناختی که از مدیران ارشد این استان و چهره های متخصص و کارآزموده‌ای که دارای توان و ظرفیت اداره این استان هستند داریم؛ به بررسی گزینه‌های اصلح برای استانداری خراسان رضوی بپردازیم و پس از بررسی جمیع شرایط حاکم بر استان، جناب آقای #دکتررضاشیران_خراسانی را به عنوان فردی اصلح و ولایت مدار، با تجربه، متخصص و آشنا به زیرساختهای موجود، پرتوان و دارای قابلیت جمع نمودن نگاه‌های مختلف جریانات سیاسی، جانباز دوران دفاع مقدس، شایسته دانسته و لذا ایشان را برای تصدی این جایگاه به حضورتان معرفی می‌نماییم.

 

رجا واثق داریم که با نیک اندیشی و خیرخواهی، برای مردم سرزمین خورشید، بهترین‌‌ انتخاب را رقم خواهید زد.

 

باآرزوی دوام توفیقات

جمعی از فعالان فرهنگی، رسانه ای و سیاسی؛ نمایندگان تشکل ها، سازمان های مردم نهاد و طیف های مذهبی و ایثارگران استان خراسان رضوی