به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، موسی الرضا حاجی‌بگلو در نشست هم‌اندیشی شورای عالی استان‌ها، اظهار داشت: ماه دی، ماه بصیرت و حماسه بوده که برای ما تاریخ ساز است؛ همزمانی برگزاری گردهمایی را با این ایام تاریخ‌ساز در مشهدمقدس که جهانشهر برکت و کرامت است را مایه مباهات می‌دانیم.

حاجی بگلو افزود: در اندیشه فاطمی که منشاء ارزش‌های اصیل اسلامی است، مسئله دفاع از جایگاه امامت و ولایت به عنوان یک وظیفه اجتماعی و یک تکلیف الهی در جامعه مورد توجه قرار گرفته است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه درصدد هستیم تا با هم‌اندیشی، ظرفیت‌ها و جایگاه والای شوراها را ارتقا داده و از این موقعیت در راستای اعتلای ایران اسلامی بهره گیریم گفت: بند ۵ ماده ۸۸ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را موظف کرده که نسخه‌ای از پیش‌نویس لوایح برنامه‌های توسعه بودجه عمومی کشور و استان‌ها را پس از تهیه در اختیار شورای عالی استان‌ها قرار دهد و این شورا پیشنهادهای اصلاحی خود را در این مورد اعلام کند.

حاجی بگلو بیان داشت: این ماده قانونی نشان از اقتدار این شورا و جایگاه عالی رتبه آن دارد که می‌تواند نقش موثری در سیاست‌های راهبردی کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه شورای عالی استان‌ها پس از مجلس شورای اسلامی وظیفه سنگینی به عهده داشته است، افزود: شورای عالی استان‌ها تنها نمادی است که می‌تواند به صورت مستقیم به مجلس طرح ارائه دهد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان مشهد تصریح کرد: انتظار می‌رود در این نشست به جمع بندی رسیده و بیانیه‌ای برای مطالبه بازنگری در بودجه ۱۴۰۱ صادر شود تا بتوانیم بیش از پیش تلاش کرده و با همراهی دولت و مجلس انقلابی، موجبات اعتلاء روز افزون ایران اسلامی را فراهم آوریم.

 

خبرنگار : خ . نخعی