شوراهای اجتماعی محلات پل ارتباطی مردم و مدیریت شهری هستند

به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمیدرضا موحدی‌زاده، در جلسه مشترک اعضای کمیته نظارتی شماره ۵ شورای شهر مشهد با شورای اجتماعی محلات منطقه ۱۱، اظهارکرد: ترکیب بسیار خوبی در این جلسه شاهد هستیم که در آن نمایندگانی از اقشار مختلف اعم از بانوان، آقایان، آموزش و پرورش، کسبه، مساجد و … حضور دارند.

موحدی‎‌زاده احساس رفاه، شادی و خرسندی شهروندان از زندگی در محله خود را یکی از دغدغه های مشترک مدیریت شهری و شورای اجتماعی محلات دانست و گفت: بخشی از این احساس رضایت به خود ما شهروندان بستگی دارد؛ از سوی دیگر در کنار مطالبه‌گری حقوق خود، وظایفمان نسبت به شهر را هم ادا کنیم.

شوراهای اجتماعی محلات پل ارتباطی

وی با بیان اینکه شورای پنجم شهر مشهد حساسیت ویژه‌ای روی آموزش فرهنگ شهروندی دارد، خاطرنشان کرد: اعتبار خوبی هم در این خصوص پیش‌بینی شده ولی مناطق باید قدرت جذب این اعتبار را بیش از پیش داشته باشند چراکه آموزش مقوله‌ای پایه‌ای است.

موحدی‌زاده افزود: مردم زمانی عوارض خود را با میل و رغبت پرداخت می‌کنند که ثمره آن را ببینند و شاهد آبادانی شهر و محله خود باشند؛ باید در جهت جلب رضایت عمومی گام برداریم.

رئیس کمیته نظارتی شماره ۵ شورای شهر مشهد گفت: شورای اجتماعی محلات پل ارتباطی خوبی بین مدیریت شهری و شهروندان هستند؛ این شوراها برخاسته از بطن جامعه بوده و در محلات زندگی می‌کنند لذا اشراف بیشتری به مسائل و مشکلات محله خود دارند.

موحدی‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر ۳۹ پروژه در سطح منطقه ۱۱ در حال اجراست، خاطرنشان کرد: بسیاری از این پروژه‌ها بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند که برای آنها بالغ بر ۱۲ میلیاردتومان هزینه شده است؛ این اعداد نشان از عزم مسئولین شهری برای پاسخگویی بهتر و مطلوبتر مدیریت شهری به نیازهای زیست شهری شهروندان است.

وی افزود: مشهد به اذعان همه، شهری سالم، خوب و پویاست و ما باید بتوانیم این ویژگی‌ها را حفظ کنیم؛ بخشی از این اتفاق میتواند توسط شوراهای اجتماعی محلات محقق شود.

نایب رئیس شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه باید از طریق نوآوری و خلاقیت و به دور از هنجارشکنی، فضای نشاط و پویایی را افزایش دهیم، گفت: به استناد آیات قرآن کریم، حلال های خدا را نباید به مردم حرام کنیم.

موحدی‌زاده گفت: به منظور حل یک مسئله گاه صورت‌مسئله پاک می‌شود که شیوه درستی نیست.