به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری ، برای اولین بار رهبر عظیم الشأن جمهوری اسلامی ایران در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی، در سخنرانی آنلاین روز قدس برای مردم شریف ایران و مسلمانان جهان فرمودند:
امروز دنیا تک تک آمار کشته شدگان کرونا را می شمارد؛ چرا کسی قتل عام شدن مسلمانان را تسلیت نمی گوید!؟ سازمان ملل به وظیفه خود عمل نمی کند.

روز قدس که با ابتکار هوشمندانه امام خمینی رضوان الله همچون حلقه وصلی برای هم صدایی مسلمانان درباره قدس شریف و فلسطین مظلوم تعیین شد؛ در این چند دهه، نخستین کار واجب یعنی برافراشته نگاه داَشتن پرچم آزادی فلسطین را گرامی داشته اند.
سیاست عمده استکبار، کمرنگ کردن مسئله فلسطین در ذهنیت جوامع مسلمان و به سمت فراموشی راندن ان است اما حقیقت آن است که مسئله ای به عظمت فلسطین چیزی نیست که غیرت و اعتماد به نفس و هوشمندی روزافزون ملتهای مسلمان اجازه فراموش شدن انرا بدهد.
طلوع انقلاب اسلامی در ایران فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین گشود؛ از اولین قدمها یعنی بیرون راندن عناصر صهنیوست که ایران دوران طاغوت را یکی از پایگاههای امن خود میشردند و سپردن سفارت با ظهور جبهه مقاومت، کار بر رژیم سخت و سخت تر شد و البته در آینده بسی سخت تر هم خواهد َشد ان شاءالله
پیدایش نیروی مومن و جوان و فداکار حزب الله لبنان و تشکیل گروه های پرانگیزه حماس و جهاد اسلامی در درون مرزهای فلسطین نه تنها سردمداران صهیونیست بلکه آمریکا و دیگر ستیزه گران غربی را هم مضطرب و سراسیمه کرد و یارگیری از درون منطقه و از درون جامعه عربی را در صدر برنامه های آنان پس از پشتیبانی های سخت افزاری و نرم افزاری از رژیم غاصب قرار داد.
جبهه مقاومت رو به اقتدار و امید فزاینده و جذب روزافزون عناصر قدرت پیش میرود و جبهه ظلم و کفر و استکبار روز به روز تهی تر و مآیوس تر و کم توان تر میشود و شکست ناپذیری و برق آسایی ارتش صهیونیست امروز در برابر نیروهای مبارز مردمی در لبنان و غزه مجبور به عقب نشینی و اعتراف به شکست می شود.
عرصه مبارزه به شدت خطیر و تغییرپذیر و نیازمند مراقبت دائمی است و موضوع این مبارزه بسی مهم و سرنوشت ساز و حیاتی است و هرگونه غفلت و سهل اندیشی و خطا در محاسبات اساسی، زیانهای سنگین وارد خواهد شد.
به همه کسانی که دل در گرو مسئله فلسطین دارند چند توصیه میکنم:
۱. مبارزه برای ازادی فلسطین، جهاد فی سبیل الله و فریضه و مطلوب اسلامی است.
۲. هدف این مبارزه آزادی همه سرزمین فلسطین از بهر تا نهر است و بازگشت همه فلسطینیان به کشور خویش است.
۳. هرچند بهره گرفتن از هرامکان حلال و مشروع در این مبارزه مجاز است و از جمله حمایت های جهانی، ولی موکدا باید از اعتماد به دولتهای غربی و نیز مجامع جهانی ظاهرا یا باطنا وابسته به آنها ّپرهیز کرد.
۴. نکته مهمی که نباید از نظر نخبگان سیاسی و نظامی جهان اسلام دور بماند سیاست آمریکا و صهیونیستها در انتقال درگیریها به پشت جبهه مقاومت است.
۵. سیاست عادی سازی حضور رژیم صهیونیستی در منطقه یکی از عمده ترین سیاستهای ایالت متحده آمریکا است؛ برخی دولتهای عربی منطقه که نقش پادری آمریکا را ایفا می کنند در این باره به تهیه مقدمات لازمه از قبیل ارتباطات اقتصادی و امثالهم‌پرداخته اند که این تلاشها یکسره عقیم و بی نتیجه است.
رژیم صهیونیستی زائده ای مهلک و زیان بخش برای این منطقه است و به یقین ریشه کن و ازاله خواهد شد و بی آبرویی و سیه رویی برای کسانی خواهد ماند که امکانات خود را در خدمت این سیاست استکباری نهاده اند.
۶. اصلی ترین توصیه اینجانب توصیه به تداوم مبارزه و سامان بخشیدن به سازمان های جهادی و همکاری آنان با یکدیگر و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمین های فلسطین است.
با دشمن وحشی جز با اقتدار و از موضع قدرت نمیتوان سخن گفت و زمینه این اقتدار به حمدالله در ملت شجاع و مقاوم فلسطین آماده است.
۷. فلسطین متعلق به فلسطینیان است و باید با اراده آنان اداره شود، طرح همه پرسی از همه ادیان و اقوام فلسطینی که از نزدیک دو دهه پیش از این اداره کرده ایم تنها نتیجه ای است که باید بر چالشهای امروز و فردای فلسطین مرتب شود.
اولین روز قدسی است که سردار حاج قاسم سلیمانی حضور ندارد، شادی روحشان فاتحه قرائت گردید.