به گزارش شوراتریبون به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی در گفتگو با خبرنگار ما پیرامون بحث طرح های تفصیلی و جامع، اظهارکرد: تصویب ناقص مطالعات طرح جامع و ساخت‌ و سازهای غیرمجاز یکی از مشکلات حاد شهر مشهد بوده و بخش هایی از آن نیز کماکان تکمیل و تصویب نشده است.

نوروزی افزود: این نقصان در حالی است که ۱۵ سال از انتخاب مشاور برای تهیه طرح جامع گذشته و پهنه‌بندی و طرح بلندمرتبه‌سازی آن آماده نیست.

رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس گفت: تکمیل نشدن مطالعات طرح‌های جامع و عدم تصویب طرح های تفصیلی موجب بلاتکلیفی، بویژه در مناطق رو به توسعه شهر شده است.

وی در ادامه گفت: شهرداری به منظور تهیه طرح های تفصیلی از سال ۸۶ اقدام به انتخاب مشاور کرده تا کار را به موازات طرح جامع پیش ببرد و موجب تسریع در فرآیندها شود؛ به نرخ زمان پرداخت تاکنون ۱۲ میلیاردتومان هزینه کرده ولی همچنن حتی یک طرح تفصیلی تصویب نشده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: این طرح باید هرچه سریعتر نهایی شود چراکه مردم بلاتکلیف هستند و حتی مدیران شهری نیز در برخی نقاط مردد هستند که بعنوان مثال برابر عرض معبری ۳۵ متری طرح جدید پیشنهادی مشاور پاسخگویی کنند یا ۴۵ متری طرح قدیم.

نوروزی گفت: این بلاتکلیفی در مناطقی که توسعه شهر به آن سمت بوده، موجب عدم پاسخگویی مناسب به شهروندان و به تبع آن، گسترش ساخت و سازهای غیرمجاز شده است؛ البته ساخت‌وسازهای غیرمجاز مقوله و پدیده‌ای خاص بوده که مشکلات زیادی دارد ولی اگر طرح و برنامه مشخصی باشد، میتوان کنترل کرد، نه متوقف.

ساخت‌ و سازهای غیرمجاز با تهیه طرح های جامع کاهش داشته است