به گزارش شوراتریبون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر مشهد، احسان اصولی امروز در حاشیه بازدید از روند خدمات رسانی پاکبانان و جابجایی زائران توسط اتوبوسهای شهرداری مشهد در نجف که با حضور معاون شهردار و رئیس ستاد اربعین شهرداری انجام شد، افزود: با اشاره به اینکه خدمات رسانی کاروان خدام الحسین(ع) شهرداری در نجف راضی هستند، گفت: خدمات رسانی شهرداری مشهد در نجف در زائران حس امید ایجاد می کند.

در راهپیمایی اربعین مردم به صورت میلیونی از سراسر کشور و مشهد شرکت می کنند و برای زیارت به نجف و کربلا می آیند اما زیرساخت های حمل و نقل و خدمات شهری این شهر پاسخگوی این حجم از جمعیت نیست.

وی اضافه کرد: لذا هرساله در ایام اربعین اتوبوس ها، اتوبوسرانان و پاکبانان شهرداری مشهد برای خدمات رسانی به زائران در قالب کاروان خدام الحسین(ع) به نجف اعزام می شوند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه اربعین امسال نیز ۱۰۰ دستگاه اتوبوس شهرداری مشهد به شهر نجف اعزام شده است، اظهار کرد: این تعداد اتوبوس در ایام اربعین اقدام به جابجایی زائران در مسیر شوملی به نجف و بالعکس بصورت رایگان می کنند که این موضوع به ویژه در مسیر برگشت که زائران خسته هستند در آنها ایجاد خوشحالی می کند و از این اقدام راضی هستند.

اصولی تصریح کرد: طبق گفته زائران هزینه حمل و نقل هایی که در نجف در این مسیر وجود دارد، بسیار بالاست و زائران اربعین را دچار مشکل می کند لذا سرویس دهی رایگان به زائران در آنها نشاط و انرژی ایجاد می کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد همچنین به رفت وروب معابر منتهی به حرم حضرت علی (ع) در نجف اشاره کرد و ادامه داد: در کنار خدمات رسانی اتوبوسرانان تعداد ۶۰۰ پاکبان نیز به نجف اعزام شده اند که نظافت و رفت وروب یک میلیون متر مربع از معابر اصلی پیرامون حرم مطهر امیر المومنین علی (ع) را برعهده دارند.

وی گفت: خدمات رسانی خدام الحسین(ع) شهرداری مشهد در این شرایط سخت در نجف دعای خیر زائران را به دنبال دارد که این موضوع خیر و برکت را برای شهرمان به همراه خواهد داشت.

اصولی افزود: پاکبانان و اتوبوسرانان حاضر در نجف در طول سال توفیق خدمت به زائران امام رضا(ع) را دارند و اکنون نیز توفیق پیدا کرده اند در نجف به زائران اهل بیت (ع) خدمات رسانی کنند که این اقدام اجر و پاداش معنوی بسیار زیادی برای آنها دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد ادامه داد: به نمایندگی از شورای شهر مشهد به همه اتوبوسرانان و پاکبانان و همکارانمان در ستاد اربعین شهرداری مشهد خسته نباشید می گویم و از تلاش های اتوبوسرانان و پاکبانانی که در هوای گرم در سه شیفت به زائران خدمات رسانی می کنند، تشکر می کنم.