به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، جعفر شربیانی در نخستین جلسه هم اندیشی اعضای شورای اسلامی استان تهران و روسای شوراهای اسلامی شهرستان تهران، اظهار داشت: یکی از مشکلات تهران با شهرستان ری در بخش حریم است، در بسیاری از مناطقی که حریم های مشترکی با شهرستان ری دارند، با معضلات زیادی روبه رو هستند.

شربیانی با بیان اینکه در ادوار گذشته به صورت سلیقه ای با موضوع حریم برخورد شده است، افزود: متأسفانه شهرستان ری مقصد بسیاری از سرریزهای شهر تهران است، از فاضلاب گرفته تا انتقال زباله های پایتخت به آرادکوه ، وجود بهشت زهرا (س) و صنایع آلاینده باعث شده تا آلودگی های زیست محیطی شهر تهران به ری منتقل شود.

وی با تأکید بر اینکه هیچ کدام از شهرستان های همجوار تهران به اندازه ری، درگیر مسائل و مشکلات همجواری پایتخت نیست، یادآور شد: اخیراً در بازدیدی که از شهرستان فشافویه داشتم، متوجه شدم که زباله های صنعتی تهران برای دفن به هوشنگ آباد فشافویه منتقل می شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مدیریت شهری باید بتواند حق ساکنان شهرستان ری را به درستی ادا کند، یادآور شد: شهرداری تهران و سایر دستگاه های مسئول باید بپذیرند که تنها نتیجه ای که ری از همجواری با تهران داشته، انتقال مشکلات آن به این محدوده بوده است و ضروری است مدیریت شهری در قالب ارائه خدمات بهتر به شهرستان ری حق مردم ساکن در این منطقه را به شایستگی بپردازد.

شربیانی تأکید کرد: یکی دیگر از مشکلات شهرستان ری فعالیت کارخانه سیمان تهران است، به رغم اینکه تمایل به تعطیلی این کارخانه که کارگران زیادی در آنجا کار می کنند، نیستیم اما از بنیاد مستضعفان و وزارت سمت درخواست داریم تا این کارخانه را مجبور به استفاده از مجهزترین فیلترهای جذب آلایندگی کند.

وی گفت: فعالیت کارخانه سیمان تهران نفس ساکنان روستاهای اطراف را به شماره انداخته است و آلایندگی های این مجموعه صنعتی در زمان افزایش آلودگی هوا تا شهر ری نیز می رسد.