رنگی شدن فضاهای شهر تاثیر بسزایی بر روح و روان شهروندان دارد

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: بدنه‌های کالبدی شهر به‌ویژه بدنه‌هایی همچون پل‌ها، زیرگذرها و … که با رنگ‌های خاکستری و سیمانی هستند، تاثیر منفی بر روی روح و روان مردم دارند؛ لذا رنگی کردن فضاهای شهری را به‌عنوان یکی از سیاست‌های خود معرفی کرده‌ایم و در همین راستا ۵ میلیاد تومان اعتبار ویژه ساخت و نصب نقوش برجسته اختصاص داده‌ایم.

به گزارش شوراتریبون به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در حاشیه بازدید از دو کارگاه تولید نقوش برجسته در فضاهای شهری در قالب برنامه هر هفته سه شنبه‌ها با عنوان «عصرانه با هنر» به گفتگو با خبرنگاران پرداخت و اظهارکرد: رنگی کردن فضاهای شهری و استفاده از نمادهای هنری در سطح شهر، یکی از سیاست‌گذاری هایی بوده که پیوسته به‌دنبال آن بوده‌ایم و در بودجه سال ۹۸ نیز اعتبار به این موضوع اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه تاکنون در قالب مجسمه‌ها و المان‌های دائم و موقت اقدامات مختلفی انجام شده است، گفت: بدنه‌های کالبدی شهر به‌ویژه بدنه‌هایی همچون پل‌ها، زیرگذرها و … که با رنگ‌های خاکستری و سیمانی هستند، تاثیر منفی بر روی روح و روان مردم دارد.

اختصاص ۵ میلیاردتومان برای ساخت نقوش برجسته در سطح شهر

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس در ادامه افزود: به همین منظور با استفاده از نقوش برجسته، کاشی شکسته، نقاشی دیواری و … درصدد هستیم شهر را رنگی‌تر کنیم؛ در سال جاری حدود ۵ میلیاردتومان ویژه نقوش برجسته اعتبار درنظر گرفته شده است.

اصولی خاطرنشان کرد: المان‌هایی در سطح شهر نصب خواهند شد که بیشترین بازدهی و تاثیرگذاری مثبت را روی شهروندان را داشته باشند؛ آثار هنری در هیئت مدیره سازمان فرهنگی مورد بحث بررسی قرار خواهند گرفت و تا پایان سال در چند نقطه کلیدی شاهد نصب این آثار خواهیم بود.