به گزارش شورا تریبون ، مسعود زردویان رئیس امور بازرسی و کنترل فنی شرکت ملی گاز ایران در مراسم افتتاح خط تولید نوارهای هشدار دهنده و انبار معین شرکت گاز خراسان رضوی در مشهد گفت: این شرکت بیشترین کالا و تجهیزات مورد نیاز خود را از تولیدات داخلی فراهم می کند و توجه ویژه ای به حمایت از تولیدات داخلی به خصوص در سال رونق تولید دارد.
وی تصریح کرد: ۹۰ درصد کالاهای شرکت ملی گاز ایران تولید داخل است و در سال رونق تولید شرکت های تولیدی داخلی با اعتماد سازی، استاندارد سازی کالا، کیفیت و قیمت مناسب می توا نند با دیگر شرکتها رقابت کنند.
مدیر مهندسی و اجرای طرحهای شرکت گاز خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم های ظالمانه، سرمایه گذاری در بخش تولید با مخاطراتی همراه است و در این شرایط باید سرمایه گذاران را مورد حمایت بیشتر قرار دهیم.
سید مصطفی حیدری افزود: با همه مشکلات اقتصادی ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه گذاری فولادی در استان با همکاری شرکتهای پیمانکار اجرا شد.
وی اظهار داشت: توجه به تامین کالاها در داخل کشور از جمله امور مورد توجه در اجرای طرح ها است.
مدیر عامل هلدینگ تولیدی و بازرگانی فپکو هم در باره خط تولید راه اندازی شده ، گفت: پنجمین سایت تولیدی این هلدینگ به عنوان بزرگترین تولید کننده نوارهای هشدار دهنده در کشور در شهرک صنعتی فناوری های برتر خراسان رضوی به بهره برداری رسید که ظرفیت اسمی آن ۱۰ هزار تن کالا مطابق با استاندارد های جهانی و با مواد ایرانی است.
مجتبی توکلی با بیان اینکه برای این طرح ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: در این خط تولید برای ۴۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
وی اظهار داشت: در فاز دوم نیز ساخت لوله های پلی اتیلن استاندارد در حوزه گاز رسانی و آب رسانی در دستور کار هیات مدیره این هلدینگ است.
گفتنی است هم اکنون ۲ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۳۶۴ مشترک از خدمات شرکت گاز در خراسان رضوی استفاده می کنند که از این تعداد یک میلیون و ۷۷۷ هزار و ۱۹۷ مشترک شهری و ۴۷۷ هزار و ۱۶۷ مشترک روستایی هستند.