به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون ، عباس محمدیان با اعلام این خبر ارائه مشاوره رایگان حقوقی، برگزاری دوره های آموزشی حقوقی، خدمات وکالت رایگان، کمک به حل پرونده های حقوقی، مداخله برای حل اختلافات رسانه ای را از مهم ترین برنامه های این دفتر برشمرد.

 

رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی همچنین به انعقاد تفاهم نامه حقوقی با “دهکده بین المللی سفید فرزانگان عدالت” اشاره و انعقاد این تفاهم نامه را در راستای ارائه خدمات تخصصی حقوقی برای اصحاب رسانه دانست.

 

وی با بیان اینکه این اتفاق در کشور بی نظیر است، افزود: بر اساس این تفاهم نامه دهکده سفید با بکارگیری امکانات و خدمات تخصصی در آموزش و راهگشایی مسائل حقوقی خبرنگاران فعال خواهد بود.

 

وی ادامه داد: کارگروه حمایت حقوقی از خبرنگاران تشکیل و سطح بهداشت حقوقی برای‌پیشگیری از بروز اختلافات را افزایش خواهیم داد.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی تلاش برای ارتقا دانش حقوقی اهالی رسانه که باعث بروز برخی مشکلات و تشکیل پرونده برای این قشر می شد را از اولویت های این همکاری دوجانبه برشمرد.

 

وی همچنین  ابراز امیدواری کرد با این تعامل تخصصی در حوزه حقوق بتوان برخی راهکارهای قانونی را برای حمایت از اهالی رسانه به دولت و مجلس پیشنهاد داد.

 

محمدیان همچنین از بکارگیری ظرفیت دهکده سفید برای در اختیار داشتن وکیل جهت پیگیری پرونده های خبرنگاران خبر داد.

 

گفتنی است، این تفاهم نامه در راستای کاهش آسیب ها و رفع مشکلات حقوقی اصحاب رسانه خراسان رضوی ۱۳ شهریور ماه ۹۹ به امضا مجید قاضی زاده رئیس دهکده سفید و عباس محمدیان رئیس سازمان بسیج رسانه رسید