به گزارش خبرنگار شورا تریبون، سرهنگ”غلام محمد قهستانی” گفت:در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر این که از حساب بانکی وی مبلغ ۳۰ میلیون ریال به صورت غیرمجاز برداشت شده بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود:کارشناسان پلیس فتا پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحقیقات خود را آغاز پس از بررسی های تخصصی صورت گرفته متهم که خانمی جوان بود شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تربت جام اظهار داشت:با اعتراف صریح متهم به برداشت۳۰ میلیون ریال از حساب شاکی در این رابطه پرونده تشکیل و متهم برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ قهستانی در پایان بیان داشت: سرقت از حساب های بانکی درصد بالایی از جرایم سایبری را تشکیل می دهد و یکی از مهمترین عواملی که باعث بروز سرقت های اینترنتی می شود واگذاری کارت های اعتباری به دیگران و یا افشای رمز و اطلاعات حساب بانکی می باشد؛توصیه میشود کارت های بانکی خود را به هیچ وجه در اختیار افراد غیر حتی نزدیکان خود قرار ندهند و اگر مجبور به انجام این کار شدید سریعا نسبت به تغییر رمز آن اقدام و همچنین در حفظ و نگهداری اطلاعات حساب بانکی خود نهایت دقت را داشته باشید.

خبرنگار: عماد نوروزی، تربت جام