به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما ؛ مجتبی قهرمانی در بازدید از بندر شهید رجایی بندرعباس افزود: این محموله بعلت نبود تعامل ، پیگیری نشدن و ناهماهنگی میان نهاد‌های متولی و حجم زیاد جو وارداتی موجود در کشتی ها ، چهار ماه بلاتکلیف در دریا رها شده و در معرض خطر ضایع شدن قرار گرفته است .
وی گفت: براین اساس مقرر شد با انجام آزمایش‌های لازم و مشخص شدن وضعیت سلامت این محموله ها ، هرچه سریعتر تخلیه کامل کشتی صورت گیرد و برای تأمین بخش قابل توجهی از غله مورد نیاز کشور به استان‌های مختلف فرستاده شود .
رئیس کل دادگستری هرمزگان با تاکید بر ترخیص فوری دیگر محموله‌های بزرگ موجود در انبار‌های بندر شهید رجایی بندرعباس افزود: باید بیش از ۱۷ هزار تن ذرت و کنجاله سویا ، از ۱۰ درصد کالا‌های اساسی باقی مانده این بندر هم ترخیص ، و پس از بارگیری به سراسر کشور فرستاده شود . مجتبی قهرمانی افزود: اطمینان از سلامت کالا‌ها و محموله‌های وارداتی ، جلوگیری از خدشه دار شدن اعتماد فروشندگان خارجی ، حفظ اعتبار سرمایه داران و خریداران کالا‌ها ، صیانت از حقوق عامه ، نظارت بر اجرای قانون و رسیدگی به جرایم و تخلفات احتمالی مهمترین اهداف و برنامه‌های مسئولان قضایی است  .
گمرک شهید رجایی بندرعباس ، بزرگترین گمرک ایران است که به تنهایی بیش از ۵۵ درصد صادرات و واردات و ۷۰ درصد ترانزیت کشور را برعهده دارد .
سالانه حدود صد میلیون تن کالا در گمرک شهید رجایی بندرعباس تخلیه و بارگیری می‌شود که این معادل تخلیه و بارگیری ۹۰ درصد کالا‌های کانتینری کشور است .