معاون آموزشی جهاددانشگاهی واحد اصفهان از برگزاری برنامه دانش‌افزایی ویژه داوطلبان دوره پنجم انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا کشور توسط جهاد دانشگاهی با مشارکت معاونت آموزشی و شورای عالی استان‌ها خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها ،

احمد مکاری، با بیان اینکه آموزش ذاتاً موجب توسعه نیروی انسانی می ‏شود، اظهار کرد: طبق قانون اساسی، شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان نهادی مردمی که قرار است نقش مهمی را در کشور ایفا کنند، نهادی نوپا و کم ‏تجربه در امور اجرایی هستند که باید آموزش‌های لازم را ببینند.

 

وی افزود: آگاهی جامعه شورایی به قوانین و اصول مرتبط با شوراها موجب تصمیم‌گیری قانونمند می‌شود که به صرفه و صلاح مردم کشورمان خواهد بود. یکی از راه‌های هدایت شوراها به یک جایگاه مناسب در نظام سیاسی و اجتماعی کشور، توجه به امر قانون و آشنایی بیشتر با شرح وظایف و اختیارات آنان است.

 

مکاری تصریح کرد: اجرای یک طرح آموزشی به صورت مستمر در زمینه‏ های مختلف سبب می‏ شود تا شوراهای اسلامی به ویژه در روستاها، بهتر بتوانند وظایف محوله خود را به انجام رسانند.

 

معاون آموزشی جهاددانشگاهی واحد اصفهان، اظهار کرد: با توجه به ضرورت توسعه و ارتقاء سطح دانش و توانمند‌سازی شوراهای اسلامی شهر و روستا، برنامه دانش‏ افزایی ویژه داوطلبان دوره پنجم انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا با مشارکت جهاددانشگاهی و شورای عالی استان‌ها برگزار خواهد شد.

مکاری ادامه داد: به موجب تفاهم‌نامه همکاری امضا شده میان آقای دکتر حمیدرضا طیبی، ریاست محترم جهاد دانشگاهی و آقای مهندس مهدی چمران، رئیس شورای عالی استان‌ها، برنامه ‏ریزی، مدیریت و اجرای این دوره به جهاد دانشگاهی واگذار شده است. 

وی گفت: این برنامه که با هدف افزایش آگاهی داوطلبان از مباحث علمی مرتبط با مدیریت شهری و روستایی و نیز آشنایی با قوانین و مقررات مربوطه برگزار می‌شود، دارای محورهای “آشنایی با تشکیلات، ساختار شوراها، شهرداری ها و دهیاری ها”، “آشنایی با قوانین و مقررات شوراهای اسلامی شهر و روستا” ، “آشنایی با توسعه پایدار شهری و روستایی”، “مدیریت رقابت های انتخاباتی”، “مروری بر اخلاق انتخاباتی” و “شاخصه‏ های مدیریت محلی” است.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، خاطرنشان کرد: در پایان دوره گواهینامه معتبر از سوی شورای عالی استان‌ها و جهاددانشگاهی به شرکت‏ کنندگان ارایه خواهد شد.

مکاری ادامه داد: داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستای استان اصفهان می ‏توانند برای شرکت در دوره، به وب‌سایت جهاد دانشگاهی واحد اصفهان به آدرس www.jdisf.ir مراجعه کرده و نسبت به دریافت اطلاعات چگونگی ثبت‏ نام در این دوره اقدام نمایند.