به گزارش شورا تریبون و به نقل از شورای هماهنگی بانک های خراسان رضوی، حمید صفایی نیکو افزود: بانک مرکزی به همه بانکها ابلاغ کرده است که شناسه شهاب افراد حقیقی یا حقوقی تا قبل از شهریور ماه ثبت شود در غیر این صورت حساب افراد مسدود و خدمات به دارندگان آنها ارایه نمی‌شود.

وی در تشریح شناسه شهاب گفت: هر شخص حقیقی یا حقوقی یک شناسه دارد که شناسه اشخاص حقیقی کد ملی و افراد حقوقی شناسه ملی است و از شناسه اتباع بیگانه نیز تحت عنوان “کد فراگیر” یاد می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی بانکهای خراسان رضوی گفت: کد همه این شناسه‌ها باید در سامانه بانکها ثبت شود در واقع این شناسه، واحدی است که هر فردی با مراجعه به بانک با آن کد شناسایی می‌شود.

صفایی نیکو افزود: متاسفانه تاکنون افراد کد شناسه مزبور را به بانکها به درستی ارایه نکرده اند که سیستم بانکی در سامانه خود ثبت کند.

وی ادامه داد: بانک مرکزی همه بانکها را از ابتدای شهریور ماه سال ۱۳۹۹ موظف کرده است که تمامی کدهای شناسه شهابی در سامانه ثبت و قابل رصد شود و چنانچه از ابتدای شهریور ماه به بعد این مهم انجام نگیرد و حساب فرد به هر ترتیبی ستاره دار شود او قادر نخواهد بود از خدمات بانکی استفاده کند.

مدیر شعب بانک ملی خراسان رضوی گفت: بانک ملی با تمام توان سعی می‌کند که مسدود شدن حسابهای افراد را به کمترین حد ممکن خود برساند لذا توصیه می‌شود مردم به سایت مربوط به هر بانک مراجعه و شناسه شهاب خود را کنترل کنند که اگر ایرادی داشت با در داشتن مدارک شناسایی به شعب بانک مورد نظر مراجعه و از مسدود شدن حساب خود جلوگیری کنند.

صفایی نیکو افزود: روشهای استعلام کد شهاب از بانک ملی شامل مراجعه به سایت https://bmi.ir.fa/shahab یا پیام رسان بله shahab@ است.
انتهای پیام/