به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، مهدی چمران در پایان سی و چهارمین جلسه شورای شهر، با اشاره به اینکه امروز از ساعت هفت صبح در جلسه‌ای به صورت تخصصی تر موضوع حادثه مترو را بررسی کرده ایم، اظهار داشت: پس از آن نیز در صحن علنی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مدیرعامل بهره برداری مترو حضور پیدا کردند و با عکس، فیلم و مدارکی که به همراه آورده بودند در قالب توضیحاتی، گزارشی ارائه دادند.

چمران با بیان اینکه در حال حاضر انبارهای مترو خالی شده است و این موضوع مشکل آفرین است گفت: هنگامی که واگنی از سطح  یا از رده خارج می‌شود و نمی‌توانند از آن استفاده کنند به دلیل نبود قطعات یدکی، از این واگن قطعات برداشته می‌شود و روی واگن‌هایی که کار می‌کند قرار داده می شود.

وی افزود: به این ترتیب این قطعه نو و جدید نیست و قطعه‌ای کار کرده است که نمی‌توان عمر آن را درست محاسبه کرد و واگنی که این قطعه از روی آن برداشته شده به تدریج فرسوده و فرسوده تر می‌شود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه انبارهای مترو از قوانین خاصی پیروی می‌کنند، تصریح کرد: جایگزین نشدن قطعات در انبارها بخشی به دلیل بی تدبیری و بخشی دیگر، برای تعمیر قطعات با توجه به عدم بودجه و تامین اعتبار محقق نشده است.

چمران تاکید کرد: انتظار داشتیم این تامین بودجه را محقق شود و وقتی امکانات، پول، بودجه و اعتبار برای مترو گذاشته نمی‌شود به چنین جایی می‌رسیم.

وی با بیان اینکه موضوعات مدیریتی نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است، ابراز امیدواری کرد که با همکاری دولت و مجلس نواقص و کمبودهایی که قبلا وجود داشته جبران و برطرف شود.