مولوی امان ا… برزگر مسئول کاروان اهل سنت  شهرستان تربت جام در گفتگو با ” خبرنکار شورا تریبون” می گوید: ” ۷ سال است که از بخش پائین جام تربت جام و بیش از ۵۰۰ نفر از جوانان و نوجوانان اهل سنت عازم زیارت مرقد مطهر ثامن الحج در ایام پایان صفر هستیم و ما محب اولاد پیامبر (ص) هستیم .”

وی با اشاره به اهداف این سفر معنوی می افزاید: ” دشمنان بدانند شهرستان تربت جام بخصوص منطقه مرزی شهر سمیع آباد از بخش پائین جام همگام با نظام جمهوری اسلامی هستیم و این وحدت، همدلی، انسجام و همدلی را حفظ کردیم و خواهیم کرد.”

حرکت شکوهمند زائرین تربت جام در روزهای ماه صفر

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تربت جام گفت:در آستانه فرارسیدن آخرصفر ایام رحلت پیامبر رحمت (ص) و شهادت دو فرزندش حضرت امام حسن مجتبی و امام‌رضا(ع) بیش از۱۰هزار زائر پیاده شیعه و اهل سنت درقالب ۶۰ کاروان از امروز حرکت خود را به سوی  مشهدالرضا آغاز کردند.

حجت الاسلام هاشمی افزود: قشرهای مختلف مردم انقلابی وولایت مدارتربت جام با حضورحماسی خود دراین مسیر  معنوی حرکت شکوه مندی رادرآخرین روزهای صفررقم خواهند زد.

 

وی تصریح کرد: شرکت کنندگان در کاروان های پیاده مشهدالرضاپس از چهارروز پیاده روی به حرم مطهر حضرت ثامن الححج علی ابن موسی الرضا(ع) مشرف خواهند شد.

وی تصریح کرد:درسال گذشته بیش از ۸هزار نفرازبرادران و خوهران شیعه و اهل سنت در قالب ۵۳کاروان در پیاده روی مسیر تربت جام به حرم رضوی شرکت کردند.

وی خاطر نشان کرد: برای انجام مسائل دینی و فرهنگی زائران تعداد۶۰ روحانی و مبلغ با کاروان های پیاده همراه شدند.

عشق و دلدادگی به امام مهربانی ها

دبیر ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های دینی تربت جام  اعلام کرد : در ایام شهادت امام رضا(ع)  ۵۷ کاروان با حضور۸ هزار و ۷۰۰ نفر زائر پیاده مسیر تربت جام و صالح آباد را به مشهد مقدس طی خواهند نمود که از این تعداد ۷هزار و ۴۰۰ برادر و یکهزار و ۳۰۰نفر خواهر هستند که عشق و دلدادگی خود را به امام مهربانی ها بیان خواهند نمود.

هاشم بهرامی نیا با تشریح برنامه های دهه آخر صفر اظهار داشت: برپایی ۴۰۰ مراسم عزاداری در ۱۳۰ مسجد شهری و روستایی  توسط ۱۳۰ مبلغ و مبلغه ، و پذیرایی سه ایستگاه صلواتی از کاروان های پیاده از دیگر برنامه های دهه آخر صفر  می باشد.

خبرنگار : عماد نوروزی، تربت جام ..